Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Yok Böyle Bişey

Yok Böyle Bişey

Yok Böyle Bişey

Bu videodadaki görüntüleri tek kelime ile ifade edebiliriz, ÇILGINLIK…

Her yıl NHRA organizasyonunun Kuzey Carolina’da düzenlediği 10.000 beygir gücünde, nitro yakıtlı Dragstars ve eğlenceli arabalar yarışındaki o çılgın görüntüler, bu çılgınlığın yanında bir hiç. Cidden yok böyle bişey. Amerika’da bugüne kadar ilk kez, 1957 model Chevrolet modelindeki kamyonlara, 60.000 beygir gücündeki jet motor takılarak bir ilk gerçekleştirmiş. Gerçekten yok böyle bişey. Videonun tamamını izlediğinizde o atmosferde yaşanan o büyük şovun sizi içine çektiğini göreceksiniz.

Kamyonların arkasından çıkan duman ve alevler, nefes kesici bir atmosfer oluşmasını sağlarken bir yandan nefesimizi donduracak görüntüler çıkmasını da sağlamakta. Kamyonların ve sürücülerinin oldukça yüksek performansa sahip olan bu araçları kullanmaktaki yeteneklerini asla göz ardı edemeyiz. Yarıştaki sahneler arası reklam tarzı şov geçişler ve yüksek hayal gücüne dayanan performans seyircilerin heyecanını bir an olsun düşürmemekte.

Kamyonetların arkasından, yoğun ve göz gözü görmeyecek şekilde çıkan dumanı gördüğümüz an, NASA ne zamandan beri kamyonet yapmaya başladı da, bizim haberimiz yok diye az da olsa bir sitemde bulunabiliriz. İşin şakası bir tarafa, bir kaç yılda bir kamyonetin yakmış olduğu benzini bir günde yakabildiğini söyleyebiliriz. Ve bu görüntülerin yarattığı o muhteşem heyecan dolu performansı için yine yeniden gerçekten yok böyle bişey diyebiliriz.

Marvel Comics firmasının 80 ve 90’lara damgasının vurmuş çizgi roman ve çizgi film serisi Transformes, aynı zamanda sinemaya da uyarlandı. Bu serileri izlemiş olanlar, kimi zaman iş makinası, kimi zaman tır ve kamyon formunda dolaşan robotları hatırlayacaktır. Filmdeki kamyonların ve tırların göz alıcı renk ve tasarımları bize bu çılgın yarışı fazlasıyla hatırlatmakta. Çocuklugumuzdaki Voltran, Laserion ve Transformers tasarımı ve performansı hayal gücümüzü her zaman zorlardı ve dönemin teknolojisinin son noktasıydı.

Çılgınlıkta gelinen nokta “Zoru başarırız imkansız biraz zaman alır”

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …