Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Yenilenmiş BMW 3 Serisi Yeni İki Modelle Piyasada:

Yenilenmiş BMW 3 Serisi Yeni İki Modelle Piyasada:

Yenilenmiş BMW 3 Serisi Yeni İki Modelle Piyasada:

BMW 3 serisi lüks sedan segmentinde yıllardır önlerde olan bir marka olmasına rağmen rakipleri son yıllarda rekabet yarışında BMW’nin bu önderliğini sarsacak duruma geldi. Yeni modelinin bu rekabet ortamında önderliği elde edebilmesi için BMW yeni bir motor tasarımı ve ürün gamında birtakım yükseltmeler yaparak 2016 model arabalarını piyasaya sürecek. Bununla birlikte dış tasarımda da birtakım yenilikler olacak.

2016 senesi için BMW 3 serisine iki büyük ekleme yapılacak. Bunlardan bir tanesi yeni 340i, 335i’nin motoru yerine B58 turbo şarjlı, inline 6 motoru ile piyasaya sunulacak. 3.0 litre motoru kullanan BMW’de en son yenilenmelerle birlikte 320 beygir gücü ve daha yüksek tork vuruşu ile bu modelini kuvvetlendirmiştir. BMW 340i için standart 8 otomatik viteste 60 km/saat sürate 4,8 saniyede, xDrive ile ise 4,6 saniyede aynı sürate çıkmasını planlamaktadır. 6 ileri manuel  vites seçeneği de ücretsiz olarak sunulacak bu modelde.

BMW ailesinin bir diğer yeni üyesi ise hybrid katkılı 330e ve bu araça 2016’nın ilerleyen aylarında piyasada olması bekleniyor. BMW bu yeni hybrid motor hakkında pek konuşmayı tercih etmese de 250 beygir gücü ve 310 lb-ft olarak piyasaya çıkacağı öngörülüyor. 60 km/saat’e çıkış süresi 6.1 saniye olarak düşünülen bu yeni otomobilde 22 mil elektrik gücü ile gidebileceği öngörülüyor. Benzin tüketimi konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor henüz.

Bu yeni iki modelin yanında varolan 3 serisi modellerinde de birtakım geliştirmeler yapmayı planlıyor BMW. Geniş vites oranı ile 8 otomatik vites çok daha etkili gözüküyor ayrıca aracın tutuşu iki yeni ön destekler, arka amortisörlerve yeniden düzenlenmiş elektirk akışı ile çok daha ileri seviyeye gelmiştir.  Bu güncellemelerden biri de navigasyon sistemlerinde yapılmış ve navigasyon sistemi hava destekli alınacak güncellemelere uygun hale getirilmiştir.

Tabi ki bütün bu değişiklikleri dışarıdan tek bir bakış ile görmeniz mümkün değildir. 2016 için BMW 3 serilerinde BMW tasarımcıları ön bölümde hafif ama dikkat çekici bir ince ayar yapmışlar ve farları da özellikle güncellemişlerdir. 320i, 328i ve 328d’de LED birimleri opsiyoneldir, sadece 340i’de bu birimler standart donanım içinde yer alır. Bütün bu geliştirilmiş ve yenilenmiş özellikleri ile BMW 2016 yılı için amacı lüks sedan segmentindeki önderliğini korumak ve aynı piyasada yer alan ve özellikle son yıllarda gittikçe daha sert bir rekabete sebep olan diğer markalardan bir adım daha önde olmaktır.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …