Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Yedinci Ulusal Sakarya Off Road Yarışları

Yedinci Ulusal Sakarya Off Road Yarışları

Yedinci Ulusal Sakarya Off Road Yarışları

Geçen sene yedincisi düzenlenen Off Road yarışı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) 2014 yarışma takvimi sezonunun ilk ayağı, 01-02 Mart tarihleri arasında Ankara Off Road yarışı ile başlayarak sırasıyla, Karabük, Düzce, Sinop, Ankara, İstanbul etabı olarak devam ederken, sezon 29-30 Kasım tarihleri arasında Sakarya Off Road yarışı ile son buldu. Off Road yarışmasına Ankara, İstanbul, Düzce, Sakarya, Mersin, Sinop ve Bolu illerinden toplamda yaklaşık 30 ekip katıldı. Geçtiğimiz sezon Dünya Rallikros Şampiyonası, Europe ralli kupası ve bu sene ise ilk defa başlayacak olan farklı konseptlerdeki TOSFED Kupalarını da sayarsak, totalde 90 farklı yarış bulunuyor.

Sakarya parkurundaki yarışa S1 klasmanında Murat Balcı, Tayfun Keser ekibi katılırken, S2’de ise Levent Arı, Şemsettin Erdoğan ikilisi, S3’te Zeki Karaçaylı, Ali Pertev, S4 klasmanında ise Hüseyin Memioğlu, Ali Eksilmez hem kendi sınıflarında hem de genel klasman için yarıştılar. 4×4 arazi araçlarının yol dışı mücadelesinin sezon finali, Sakarya nehir kenarının taşlık bölgesinde yer alan 9 özel etap geçilmesiyle zorlu bir etap olarak gerçekleşti. Yedinci Ulusal Sakarya Off Road Yarışı iki gün boyunca büyük heyecana sahne olan parkurda, aylarca süren hummalı çalışmanın karşılığını alan Ahmet Ünlü ve Ayhan Yıldırım, sınıf S3 ve genel klasmanında zorlu parkuru tamamlayarak galip geldiler. Yarış parkurunda bir anda yarış dışı bir aracın ortaya çıkması ve özellikle görüntülerde dakika 3.30 sonrası ikili mücadeleye dikkatinizi çekmek isterim. Bu arada araç içi görüntüler, yarışmanın genel klasman alanında birincilik alan aracı içerisinden çekilmiştir.

Gördüğünüz üzere off road kimsenin gözünün yaşına bakmıyor, sene boyunca onca çalışmanız bir anda çöpe gidebiliyor. Off Road ruhu kimileri için çamur, kimisi için engebeli sert zemin demektir. Ama gelinen son bellidir, doğayla mücadele edebilme duygusu.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …