Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Yarışmaya Kazalar Damga Vurdu !

Yarışmaya Kazalar Damga Vurdu !

Yarışmaya Kazalar Damga Vurdu

2015 senesinin bu yıl ki Indycar’da sezonun 11’inci yarışı ard arda gelen kazalar ile yarışa damgasını vururken yarışı ise Graham Rahal’in galibiyetiyle sonuçlandı.

Indy Car yarışması Amerika’nın Kalifoniya eyaletindeki Fontana’daki yarış pisti Indycar sezonunun 11’inci yarışına kazalarla dolu evsahipliği yaptı. Pilot Simon Pagenaud’un yarışmaya pole pozisyonunda başlarken toplamda 250 turluk olan yarışın ilk büyük kazası ise yarışmanın 136’ıncı turda pilot Will Power ile Ryan Briscoe arasında talihsiz bir şekilde sıkışıp kalan pilot Helio Castroneves’in savrularak duvara çarpmasıyla ilk kaza gerçekleşmiş oldu.

Yarışmanın 22 turuna gelindikten sonra ise pilot Ed Carpenter ile Josef Newgarden birbirleriyle çarpışarak pistin kenarına savruldular. Yine yarışmanın 188’inci turunda ise pilot Graham Rahal pit alanında yakıt ikmali yaparken büyük bir  sorun yaşayarak oldukça zaman kaybetmesine sebep oldu.

Indy Car sezonun liderliğinin 14 sürücü arasında toplamda tam tamına 80 kez el değiştirdiği oldukça rekabet dolu ve çekişmeli geçen yarışmanın bitmesine son 9 tur kala pilot Will Power ile Takuma Sato kötü bir şekilde çarpıştı. Arabaların çarpışması sonucu pistin bir an önce temizlenip yarışmaya devam edebilmesi için  yarışa bir süre ara verilmek zorunda kalındı.

Yarış arası bittiği yarışma mücadele yeniden başladığı yerden devam ederken yarışmanın lideri Graham Rahal birincilik pozisyonu büyük bir rekabet duygusu ile yerine korumaya çalışması ise kayda değerdi. Birinci pilotun arkasında ise yarışma bitimine son iki tur kala oldukça büyük kaza daha meydana geldi.  Pilot Ryan Hunter Reay ile çarpışan Ryan Briscoe’nun aracı kötü bir şekilde havalanarak takla atması sonucu oldukça çok sert ve kötü bir biçimde yere indi. Yarışmayı izleyen seyircileri soluksuz bırakan bu son kazada pilot Briscoe büyük bir şans sonucu geçirmiş olduğu kazayı yara almadan atlatarak arabasından çıkmayı başarabildi.

Son turda uyarı bayrakları sallanmasıyle beraber yarışma tamamlanırken yarışın birinci gelen ismi ise pilot Graham Rahal oldu. Onu takip eden isimler ise Tonny Kanaan ve Marco Andretti oldu. Şampiyonun lideri olan Juan Pablo ise yarışmada dördüncü geldi.

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Formula 1 2015 Avusturya Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları:

Pts, Haziran 29, 2015 9:21amURL:Embed:Formula 1 2015 Avusturya Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları: Kanada …