Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / VLN Endurance Şampiyonasında Ölümcül Kaza

VLN Endurance Şampiyonasında Ölümcül Kaza

VLN Endurance Şampiyonası Ayağında Ölümcül Kaza

Yaşanan trajik kaza sonucu 23 yaşındaki İngiliz pilotun kullandığı Nissan GTR Nismo kötü bir şekilde şaha kalkarak takla attı.

Bu sene Almanya’nın Nurburgring Pistinde koşulan VLN Endurance Şampiyonasında ölümcül bir kaza sonucu bariyerlerin kenarında duran bir seyircinin ne yazık ki ölümüyle sonuçlandı. VLN Endurance Şampiyonasına İngiltere’de katılan ve Nissan takımı adına yarışan 23 yaşındaki yarışmacı pilot Jann Mardenboro’nun kullanmış olduğu Nissan GTR Nismo, yarış pistinin bir virajından dönerken direksiyon hakimiyetini ani bir şekilde ne yazık ki kaybediyor. Kontrolünü kaybeden aracın feci bir şekilde havada takla atmasıyla beraber takla atan otomobil pistin kenarında bulunan korkuluklara çok trajik bir şekilde çarpıyor. VLN Endurance Şampiyonasında Mardenborough’nun kullandığı aracın pist kenarındaki korkuluklara takla atarak ani çarpması sonucunda, kenarda yarışı izleyen seyircilerden biri acı bir şekilde hayatını kaybediyor ve bazı seyirciler ise hafif sıyrıklarla bu kazadan kurtulabiliyor.

23 yaşındaki genç İngiliz pilot Jann Mardenboro ise otomobilinden acil bir şekilde çıkarılarak ambülans ile hastaneye kaldırıldı. İzlemiş olduğumu bu trajik kaza, yarışa katılan seyirciler tarafından amatör kamera ile kaydedilmiş.

Nissan firmasının yapmış olduğu basın açıklamasına göre, Nissan Takımı adına yarışan ve kaza sonucu hastaneye kaldırılan 23 yaşındaki genç pilot Jann Mardenborough’nun durumunun oldukça iyi olduğunu belirtiyorlar. Yaşanan bu trajik kaza sonucunda yaralanan bazı seyircilerden birinin yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamadığını da ayrıca belirtilerek, firma yetkilileri yaşananları trajik bir kaza olduğunu söylemekle yetiniyorlar.

Yetkililerin bu tip trajik kazaları önleyebilmesi için, özellikle yarış esnasında viraj dönüşlerinin ne kadar hızlı yapıldığını da göz önünde bulundurursak, kesinlikle pistlerin viraj bölümünde ne kadar korkuluk olmuş olsa da seyirci olmamalı. Yarışı düzenleyen organizatörlerin özellikle pist kenarına koydukları korkulukların, yaşanan bu tip kazalar sonucu oluşan herhangi bir tehlikeyi önleyemediğini bariz bir şekilde görüyoruz. Korkuluklar ancak gelecek olan tehlikeyi az da olsa minimalize ediyor, daha radikal çözümler ile viraj dönüşlerinin olduğu yere belki de seyirci alınmaması olası bir çözüm olabilir.