Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / V2 Challenge İstanbul Kupası 2015

V2 Challenge İstanbul Kupası 2015

V2 Challenge İstanbul Kupası 2015

V2 Challenge İstanbul Kupası’nın ikinci yarış ayağı 8 Mart Pazar günü Kocaeli’nin Körfez Yarış Pisti’nde koşuldu. V2 Challenge İstanbul Kupası 2015, yapılan üçüncü ve son yarış ile sona erdi.

Kocaeli’nin Körfez Pisti’nde gerçekleştirilen V2 Challenge İstanbul Kupası 2015 final yarışı sonucunda galip gelen 16 yaşındaki genç pilot Ayhan Can Güven galip gelererek birincilik sırasına yerleşiyor. Genç pilot aynı zamanda 6.000 TL’lik para ödülünün de sahibi oldu. 8 Mart Pazar günü Kocaeli’nin Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen yarışa daha önceki yarışlardan adını duyduğumuz “Volkicar” ismiyle yerli üretim otomobillerle yapılan yarışa toplamda 20 pilot katılım sağlamış. Yarışın toplamı 3 ayaktan oluşurken yarıştan, en yüksek puanı Ayhancan Güven alarak birincilik sırasına yerleşti. İkincilik sırasına ise Ali Türkkan, üçüncülüğü ise Emre Hasbay elde ederek büyük bir sevinç yaşadılar. V2 Challenge İstanbul Kupası’nın 3. etabında gerçekleştirilen ayağında ise Ali Türkkan galip gelerek birinciliği kimseye kaptırmadı. İkinciliği Ayhancan Güven alırken yarışmanın üçüncülüğünü alan isim ise Ömer Rifaioğlu oldu. Şampiyona da dereceye girenlere para ve kupa ödülü verildi.

VOLKICAR akademisinin kurucusu ve aynı zamanda eğitimci pilotu olan Volkan Işık yarış bitimini şu sözleriyle yorumladı “Ayda 500 TL ayırabilen herkesin otomobil sporları ile tanışmasına fırsat vermek istedik. Bu seneki katılıma bakınca bunu başardığımızı söyleyebiliriz. Hazırladığımız ekonomik yarış formatı büyük ilgi gördü. Özellikle genç ve başarılı bu pilotları V1 Challenge’da görmek istiyoruz. Otomobil sporu kariyerlerinin devamı da bizim için önemli. Spora katkı sağlayan organizasyonlarımız devam edecek. “ şeklinde temennisi dile getirerek sözlerini tamamlıyor. Volkan Işık Akademi (VOLKICAR)  ve Kulüp 34 aracılığıyla gerçekleştirilen V2 İstanbul Kupası yarışının Türkiye’nin değişik illerinde yapılması ile ilgili çalışmaların devam ediyor. Yarışmanın sadece İstanbul ile sınırlı kalmayıp diğer illerde gerçekleştirilmesi halinde yarışmaya olan ilginin katlanarak artacağı kesin.

 

Bu arada siz de V2 Challenge pilotlarının yaşadığı bu heyecanı yaşamak ve deneyimlemek istiyorsanız, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde bulunan özel pistte giderek Volkicar Workshop’lara katılabilirsiniz.