Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / Türkiye Ralli Şampiyonası’nın Kazananları Belli Oldu

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın Kazananları Belli Oldu

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın Kazananları Belli Oldu

Türkiye Ralli Şampiyonası’nı 13-14 Haziran tarihleri arasında Bursa Otomobil Sporları Kulubü ( BOSSEK) tarafından organize edildi. Bu senenin 3. ve son asfalt yarışı olan 40. Yeşil Bursa Rallisi’ni, Neo Motorspor takımı adına yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi birinci sırada bitiren isimler oldu.

Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) organizasyonuyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi önünden başlangıcı verilen yarışa toplam 37 ekip katılarak kıran kırana mücadele ettiler. Yarışmanın ikinci günü  Delice etaplarını bitiren pilotlar servis alanında araçlarının yakıt ikmali ve gerekli bakımlarının kontrolünün yaptırdıktan sonra 3 özel etabı bir kez daha geçmek için Keles parkuruna doğru yöneldiler. Asfalt pisttin toplam uzunluğu 503 kilometre olan yarışmada 140,15 kilometrelik özel etaplarda kıyasıya mücadele eden yarışçılar, Crowne Plaza önündeki bitiş alanına geldiler.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 3.  Ve son yarışı olan Neo Motorspor takımı adına yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi geçen senenin ralli şampiyonu olan Murat Bostancı ekibini 36.7 saniyelik bir fark ile damalı bayrağı birinci geçen isimler oldu. Pilot Yağız Avcı’nın yarış kariyeri boyunca 4 Türkiye Ralli Şampiyonluğu var ve bu senenin 3. Yarışında birinci gelerek şampiyonadaki iddiasını sürdürmeye devam ediyor.Yarışta, Castrol Ford Team Türkiye takımı adına yarışan geçtiğimiz yılın Ralli Şampiyonu Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi ikinciliği alırken, aynı takımdan ekip arkadaşları Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi de üçüncülüğü alan isimler oldu.

Yarışmanın  N sınıfı kategorisinde kupayı, yarışa bireysel olarak katılan  Mitsubishi Lancer EVO IX ile sınıf  N ile  Mustafa Çakal – Mehmet Köleoğlu ekibi alırken, iki çekerde ise Castrol Ford Team Türkiye takımı adına yarışan Ümitcan Özdemir-Afşin Baydar podyumun birinci basamağını kazanmayı hak ettiler. Kadın pilotlar arasında Delta Spor’dan pilot Burcu Çetinkaya – Çiçek Güney ekibi birinci gelirken , historic kategorisinde ise 1976 model Ford Escord model otomobilleriyle Engin Kap-Başar Yavuz ekibi birinci gelen isim oldu. Historic rally  Kategori 1 birinciliğini  Volkswagen Golf MK1aracı  ile yarışa katılan Sinan – Sedef  Dündar ikilisi aldı.

 

 

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Ralli Dünyasının Sıradışı Pilotu, Sebastian Loeb !

Sal, Mayıs 5, 2015 1:36pmURL:Embed:Ralli Dünyasının Sıradışı Pilotu, Sebastian Loeb ! Dünya Ralli Şampiyonası’nın gelmiş …