Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Toyota Prado Off Road

Toyota Prado Off Road

Toyota Prado Off Road

Toyata Land Cruiser Prado’nun engebeli ve çamurlu arazilerdeki performansını izlemek ve keşfetmek için izleyin…!

Rusya kırsalında Toyota Prado 150 ile Toyota Prado 120’nin nefes kesen off road mücadelesini izliyoruz. Daha görüntünün ilk dakikaları çamurlu tümsekvari bir çukurun içinden çıkmaya çalışan bir arazi aracının mücadelesiyle başlıyor. Aracın en güzel özelliklerden birisi ise zor zeminlerde dahi yüksek hıza çıkabilme yeteneği. Örneklendirecek olursak, aracın girmiş olduğu zemine göre tepki verme modunu kullandığınız takdirde, rahat bir off road mücadelesine girmeye olanak tanıyor. Ne kadar çamurlar içerisine bulanmış olsa da, prado oldukça şık duruyor. 4×4 sistemi ve manuel kontrol ile çoklu arazi seçimi sayesinde her türlü araziye rahatlıkla girme özgürlüğü sunduğu bir gerçek. İzlediğimiz videodaki sürücülerin bu özelliğine güvenerek amansız mücadeleye girmesi de bunu kanıtlıyor gibi. Çoklu arazi sisteminde beş ayrı arazi modu seçeneği mevcut. Bu seçenek sayesinde her tür yüzeyin üstesinden rahatlıkla gelebiliyorsunuz. Özellikle videoda gördügümüz gibi tümsek içerisinde çamurlu bir mücadeleye giriyorsanız ideal. Prado, size çamur, çakıl, tümsek, taş ve toprak ve taş modunu kullandığın andan itibaren aracınız otomatik olarak arazi şartlarına kendini adapte etmeye başlar.

Görüntülerin yedinci dakikasında çamurlu bir tümseğe saplanan Toyota Prado’yu vinç ile yine aynı lansmanda olan Toyata Prado patinaj ile kayarak, kardeş aracı kurtarmayı başarıyor 🙂

Toyata firması, Land Cruiser Prado’yu “hala rakipsiz” sloganıyla reklamlarında tanıtırken, Prado’nun girdiği engebeli ve çamurlu arazi yollarda alnının akıyla çıktığını bir kez daha şahit olarak, sloganın bu anlamda ne kadar doğru olduğunu yaşayarak ve deneyimleyerek görebiliyoruz. Land Cruiser Prado yeryüzündeki en iyi off road araçlarından biri ünvanını çoktan hak etmiş bulunuyor. Elli yıla aşkın aktif olarak ürettiği Land Cruiser özellikle göstermiş olduğu arazi performansıyla, SUV araç kategorisinde efsaneleşmiş bir model olarak yerini çoktan sağlamlaştırdığı bir gerçek.

Gerçekten sizi yoldan çıkarabilecek kadar cazip özellikleri mevcut 🙂

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …