Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Toyota Hilux Gerçekten Yok Edilemez Mi?

Toyota Hilux Gerçekten Yok Edilemez Mi?

Toyota Hilux Gerçekten Yok Edilemez Mi?

Bir kamyoneti alıp hurdaya çıkarmık için ellerinden geleni yapıyorlar…Önce Toyota Hilux’u Bristol kanalında boğmayı denediler, üzerine karavan düşürdüler, gülle ile dövdüler, ve sonunda da aracı ateşe verdiler. Yine de hayatta kaldı… Tüm bu işlemlerden sonra kamyonetin neredeyse ölümsüz olduğuna karar verebiliriz.

Program yapımcılarının unuttuğu ve sonradan aklına gelen şey bu uygulamalarının hepsinin yatay düzlemde yapıldığını düşündükleri için uygulamaları dikey düzlemde bir kez daha denemeye karar verirler.

Deneyin yapılacağı yer Doğu Londra’nın bir noktasındaki bir kule bloğu. 1960’larda yapılan 22 katlı bu bina yakın zamana kadar 200 kişiye ev sahipliği yapıyordu. Ve Toyota Hilux yıkılacak olan 22 katlı binanın çatı katına yerleştirilerek tekrar yok edilmeye çalışılır. Ve 22 katlı binanın içine yerleştiren patlayıcıların patladığı an ve işte kader anı. Acaba binlerce tonluk betonun altına mı gömüldü ? Hayır, işte orada, tüm heybetiyle Toyota Hilux  moloz yığınlarının arasında görülmeye başladı. Canlı canlı gömülmekten kurtulmuş olabilir, ama geçirdiği yetmiş beş metrelik düşüş kamyonete oldukça büyük zarar verdiğini söyleyebiliriz.

Neredeyse tanınamayacak şekilde ezilmiş ve bükülmüş bir durumda, ama durun kaputunu kaldırıp motoruna baktığımızda hurdaya dönmüş gibi görünüyor. Araba tamircisi daha önce olduğu gibi yedek parça kesinlikle kullanması yasak. Sadece basit aletler kullanarak kamyoneti tamir etmesi gerekiyor. Tamircinin işinin oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz. Yetmiş beş metrelik düşüşten sonra Toyata Hilux kamyonete bu kadarının fazla geldiğini söyleyebiliriz, kamyonetin durumu hiç iyi görünmüyor.

Ve tamirci motoru çalıştırmayı başarır, kesinlikle inanılmaz  bir şey. Bugüne kadar yatay düzlemde yapıldığını düşünerek başarısız olduklarını düşünen ekip bu sefer dikey düzlemde denemenin sonucunda da kamyonetin tekrar çalıştığını gördük. Evet, motor çalıştı, ama hareket etti mi ? Gözlerimize inanamadığımız bir durum ve deneysel çalışmayı görüyoruz. Ve araba tekrar çalıştırılarak stüdyoya girer, evet, araba hareket ediyor, işte karşınızda. Başından geçen onca deneye rağmen inanamıyorum, hadi canım, yok artık gibi cümleleri kurmamanız içten bile değil. Kamyonet hiç fena gözükmüyor.

Sonuç, Toyota Hilux Gerçekten Yok Edilemez !