Anasayfa / Moto GP / Toprak Razgatlıoğlu İtalya Dönüşü Şampiyonluğunu İlan Etti !

Toprak Razgatlıoğlu İtalya Dönüşü Şampiyonluğunu İlan Etti !

 Toprak Razgatlıoğlu İtalya Dönüşü Şampiyonluğunu İlan Etti !Sıradışı Genç Yetenek; Toprak Razgatlıoğlu’nun İtalya dönüşü havaalanında Şampiyona yakışacak bir şekilde coşkuyla karşılandı!

 

İtalya’daki Misano World Pisti’nde bitiminde üçüncü olarak dereceye girerek şampiyonluğunu ilan eden Toprak Razgatlıoğlu Gazipaşa Havaalanı’nda motosikletçiler tarafından karşılandı.

Aragón’da yaptığı çifte zafer ile sezona başlayan Toprak, bu yarışın bitiminden sonra Assen, Imola ve Portimao’dan galibiyetler ayrılmış İtalya’da ise podyumun üçüncü basamağını kazanarak bu seneki sezonun bitimine son iki yarış kala açık bir puan farkıyla şampiyonada zirveyi elde eden isim oldu.

Bu sene katılmış olduğu tüm Superstock 600 Şampiyonası’nda çıktığı ilk beş yarışı kazanarak genç sürücü Toprak Razgatlıoğlu bu alanda da kırılması oldukça zor bir rekora imza atarak, iki teker dünyasına efsanevi bir giriş yaptı bile diyebiliriz.Toprak Razgatlıoğlu İtalya dönüşü „İlk beşe girmek benim için yeterliydi. Kendimi boşu boşuna zorlamak ve düşmek istemedim. Yarışta da önde gittim, kendimi gösterdim. Sonra biraz geriye düştüm. Son iki tur kala da önü bıraktım ve kürsüye çıkmak için üçüncü sırayı aldım. Böylece şampiyonluğumu ilan ettim. Bu çok güzel bir duygu” olarak sözlerini tamamladı. Toprak, gelecek yıl Superstock 1000’de yarışacağını ayrıca vurgulayarak  , sonraki yıl da dünya şampiyonasına katılmak isteğini söyledi. Razgatlıoğlu, kendisini havalanında karşılamaya ve destek vermeye gelen tüm motosiklet tutkunlarına ayrıca teşekkür ederek, “Bu bir Avrupa şampiyonluğuydu ama inşallah dünya şampiyonu olduğumda çok daha mutlu olacağız” diye konuşmasını tamamladı.
Önümüzdeki yılda başarılarıyla adından oldukça söz ettirecek olan 18 yaşındaki sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, gelecek yıl kariyerinde yeni bir efsanevi sayfa açmaya hazırlanıyor. Yarışlara hazırlık zamanlarında kış sezonunda imkan buldukça Kenan Sofuoğlu ile beraber antrenmanlar yapan Toprak’ın şampiyonluğuna sanırım en çok örnek aldığı ağbim dediği Sofuoğlu sevinecektir.

Toprak Razgatlıoğlu kimdir ?

1996 yılında Adapazarı’nda doğan Toprak Razgatlıoğlu, ülkemizin en genç motosiklet pilotlarından biri. Bu genç motorsikletçiyi tanımayanlar için kısaca özgeçmişine bir bakalım, Toprak; 2012 yılında 106 yarışmacının katıldığı Red Bull Rookies Cup’ta yarışmacı olmaya hak kazanarak, bunu başaran ilk Türk pilot olmasıyla göz doldurdu.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Motosiklet ve Polisin Amansız Drift Mücadelesi

Sal, Haziran 2, 2015 12:35pmURL:Embed:Motosiklet ve Polisin Amansız Drift mücadelesi Oldukça büyük, keyifli ve profesyonel …