Anasayfa / Moto GP / Toprak kazandı, Kenan Sofuoğlu ayakta alkışladı !

Toprak kazandı, Kenan Sofuoğlu ayakta alkışladı !

Toprak kazandı, Kenan Sofuoğlu ayakta alkışladı !

Sıradışı Genç Yetenek; Toprak Razgatlıoğlu

18 yaşındaki ülkemizi gururla temsil eden Toprak Razgatlıoğlu İtalya’da rekor kırarak, bu senenin dördüncü yarışında podyumun zirvesini yine rakiplerine kaptırmadı.

İki teker dünyasının sıradışı genç yeteneği sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu sadece 18 yaşında. Toprak ayrıca bu yıl Türkiye’yi Avrupa Superstock 600 Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ediyor. Bu senenin dördüncü yarışında büyük bir zafer kazanarak kendi alanında oldukça iyi bir rekor kırdığını bile söyleyebiliriz. Toprak Razgatlıoğlu, iki teker dünyasında Kawasaki Pucetti racing takımı adına yarışıyor.

En son sezonun dördüncü yarışı İtalya’nın Imole Pisti’nde gerçekleşirken, Toprak bu yarışmaya pole pozisyonunda başlayarak büyük bir avantaj elde etti ama yarışın ilk 2 turunda pole pozisyonu koruyamayarak ikinci sıraya kadar düştü. Son anda yapmış olduğu büyük bir atak ile bu yıl dördücü kez podyumun birinci basamağına yine yeniden rakiplerine kaptırmayarak çıkabilmeyi başarabildi. Toprak iki teker dünyasında Kenan Sofuoğlun’dan sonra ülkemizde ve yurtdışında adından oldukça söz ettirecek bir isim olmayı başarabildi. Kazanmış olduğu bu birincilik sayesinde Toprak Razgatlıoğlu 6 Haziran tarihinde Portimao’da gerçekleşecek son yarışta şampiyonluğunu ilan etme anlamında büyük bir şans doğduğunu söyleyebiliriz.

Toprak Razgatlıoğlu’nun en büyük hedefi Avrupa Superstock 600 Şampiyonası’nın son yarışı Portimao’da şampiyonluğunu ilan ederek kariyerini bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. En çok hayalini kurduğu ise ağabeyi ve örnek aldığı Kenan Sofuoğlu’ndan bayrağı başarıyla taşıma gayesinde. Toprağ’ın kısaca hayat hikayesine başlarsak çocuk denilebilenecek yaşlarda motosiklet tutkusunun başladığını söyleyebiliriz. Antalya’nın Alanya ilçesinde doğup büyüyen Toprak,  sadece ama sace 5 yaşında 50cc üzerinde başlattığı kariyerinde hızlı ve emin adımlarla ilerleyerek, 65cc ve 85cc motokros alanında almış olduğu şampiyonluklarının ardından TMF’nin düzenlediği 600cc şampiyonasında da C Grubu’nda 2009 ve 2011 yıllarında iki kez Türkiye Şampiyonluğunu alan bir isim oldu. 2012 yılın sezonunda başarısını bir üst sınıf olan A Grubu ve TMF GP 600cc sınıfına taşıyarak bu alanlarda Türkiye Şampiyonluklarını yeteneği ve bitmek bilmeyen mücadeleci karakteriyle elde etmiş oldu.

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Formula Pistinin Sıradışı Pilotu Kimi Raikkonen ! Bölüm 3

Cum, Haziran 12, 2015 12:10pmURL:Embed:Kimi’nin arası medya ile de hiçbir zaman iyi olamadı. Medya önünde …