Anasayfa / Oto Haber / Top Gear – Jeremy Clarkson’ın Kovulması

Top Gear – Jeremy Clarkson’ın Kovulması

Top Gear – Jeremy Clarkson

Burada daha önce videoları da yayınlanan dünyanın bir çok ülkesinde ilgiyle izlenen, BBC’nin ünlü otomobil programlarından biri olan “Top Gear”’ın ismi bu programla özdeşleşmiş ve ünlü olmuş sunucusu Jeremy Clarkson şaşırtıcı bir şekilde görevinden alındı. Bu aniden ortaya çıkan gelişmenin sebebi Clarkson’un programın yapımcılarından biriyle kavga etmesi olduğu iddia edildi. BBC’den yapılan açıklamada, Clarkson hakkında soruşturma açıldığı ve soruşturma süresince programlara çıkmayacağı belirtildi.

Clarkson’un bu programda yaşadığı ilk sorun değil daha önce de birçok defa sorunlarla karşılaşılmış ama her seferinde bu sorunların üstesinden gelmeyi başarmıştı taraflar ama bu kez sorun çok daha derin gözüküyor. Jeremmy Clarkson Mayıs 2014’te çekilen bir programda ırkçı ifadeler kullandığı gerekçesiyle BBC yönetiminden “son bir uyarı” aldığını söylemiş, “Bir kez daha rencide edici ifade kullanmam halinde işten atılacağımı belirttiler” şeklinde son bir kez daha uyarılmış.

Clarkson, geçen ay da, “Top Gear için için yeni bir sunucu isteniyor” tweeti atarak zaten bu konuda ne kadar rahatsız olduğunu dile getirmişti

Arkasında oldukça büyük hayran kitlesi bulunan popüler ünlü sunucu Jeremy Clarkson, 1978’den bu yana ‘Top Gear’ı sunuyor. 200’den fazla ülke ya da bölgede izlenen program, Guiness rekorlar kitabına göre bütün zamanların en fazla izlenen televizyon şovu olarak tarihe geçiyor.

Büyük bir hayran kitlesine sahip Top Gear programı ve Clarkson için hayranları hemen harekete geçti ve online bir imza kampanyası düzenlediler. Bu kampanya 24 saat gibi kısa bir sürede 400.000 aşkın imzaya ulaştı ve sayı zaman geçtikçe artmaya devam ediyor. Tabi bu kampanyaya BBC yönetiminin ne cevap vereceği henüz bilinmiyor.

Her ne kadar BBC macerası şimdilik hangi yöne gideceği netleşmemiş olsa bile ayrılık ihtimali bile rakip firmaları harekete geçirmiş durumda. Daily Mail gazetesinin haberine göre ITV hali hazırda kendi şirketine geçmesi için Clarkson’a 10 milyon paundluk bir teklif yapmış durumda. Clarkson ise henüz ne teklifler, ne de geri dönmeyi isteyip istemediği konusunda bir açıklamada bulunmadı.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

McLaren Dönemi; Aytron Senna ve Alain Prost Arasındaki Rekabet

Cum, Mayıs 8, 2015 2:36pmURL:Embed:McLaren Dönemi; Aytron Senna ve Alain Prost Arasındaki Rekabet Bölüm 2 …