Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Sinop’ta Off Road Rüzgarı Esti

Sinop’ta Off Road Rüzgarı Esti

Sinop’ta Off Road Rüzgarı Esti

Denizi, ormanı, tarihi ve coğrafyasıyla adından söz ettiren Sinop geleneksel off road yarışlarına ev sahipliği yaptı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun organizasyonda başını çektiği Türkiye Offroad Şampiyonası’na Sinop OffRoad Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı yarış, geçtiğimiz Mayıs ayında oldukça renkli ve her zaman olduğu gibi geleneksel bol çamurlu sahnelere tanık oldu. İzlediğimiz görüntüler tamamıyla TOSFED’in derlediği özet görüntülerden oluşmakta. Yarışmanın birinci gününden gerçekleştirilen orman etabı birinci günde tamamlanırken ikinci gününde ise seyirci etabı geçildi.

Türkiye’nin tek kadın pilotu olan ve Sinop adına yarışan İlayda Hancı kadın olması dolayısıyla yarışmada hem basının, hem seyircinin oldukça yoğun ilgisini çekti diyebiliriz. Sinop off road yarışmasına toplamda 19 araç ve 38 sporcu çamurun ve toprağın bol olduğu ormanlık alanlarda kıyasıya mücadele etti. Araç sahipleri tarafından özel olarak tasarlanıp modifiye olan araçlar özel olarak hazırlanan engellerden geçerek adeta zamanla yarıştı diyebiliriz. Sinop’un Bostancılı mevkisinde düzenlenen off road yarışması toplamda üç etap ve üç turdan oluştu. Kıyasıya mücadele eden yarışçılar özel olarak hazırlanan su engellerini ve rampaları aşmaya çalışırken mücadeleleri ve inatçı gayretkeş tavırlarıyla seyircilerden tam not alarak büyük alkış aldı.

Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya açılış için özellikle yaptığı konuşmada “Sinop’ta göreve başladığımdan beri Sinop Offroad Kulübü ile temas içerisindeyim. Bugüne kadar bu organizasyonları duyuyor ve merakla bekliyordum. Daha önceki görev yaptığım yerlerde bu tür organizasyonlara ne ev sahipliği yaptık, ne de seyirci olarak katıldık. Ben Sinop’a her şey yakışır diyordum ve şu manzaraya baktığımda bu organizasyonunda Sinop’a çok yakışığını görüyorum. Sinop denizi, ormanı, tarihi ve coğrafyası ile ender şehirlerimizden birisi. Böyle bir organizasyona hem ev sahipliği hem de yarışmacı olarak katılmak çok güzel.” olarak sözlerini tamamladı.

Toplamda İki gün süren yarışmanın bitiminde genel klasmanda Sinop Offroad Kulübü eski başkanı Bülent Cevdet Durdu ve Barış Güner ikilisi birinci gelirken, Trakya Offroad Kulübü adına yarışan Onur Alptekin – Tamer Akdağ ikilisi ikinci ve Ankara Offroad Kulübü adına yarışan Yunus Ayhan – Bilal Karamemiş ikilisi yarışmanın üçüncü gelen isimleri oldu.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …