Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / S2000 Drift Show

S2000 Drift Show

S2000 Drift Show – Red Bull Drift Team

Yeni Zelandalı sürücü Mad Mike hayatının sürüşünü Red Bull sponsorluğunda gerçekleştirdi. Yeni Zelanda’da, Queenstown ile Wanaka’yı birbirine bağlayan oldukça eskimiş olan devlet otoyolunu uzun yıllardır sürücüler yollarını kısaltmak için kullanıyorlardı. Tarihi geçmişine bakacak olursak, yapılan ilk yol altın çıkarma furyası dönemi zamanlarında yapılarak açılmış. S2000 Drift Show’u için kullanılan yol ise Yeni Zelanda’nın en çok talep edilen yolu niteliğini taşıyor. Driftçilerin özellikle bu yolu tercih etmesindeki en büyük etken yolun dar ve virajlı olması. Bu arada Crown Range 47 virajı, 10.4 km uzunluk ve 1076 metre yükseltisi ile ülkenin en yüksekteki asfalt yolu olma özelliğini taşıyor.

Mad Mike gibi yetenekli pilot olsanız da bu sürüş çoğu sürücünün performansı ile karşılaştırdığımızda daha zorlayıcı ve hızlı olacak. Ülke tarihinde ralli ve drift sporu için ilk defa bir film çekimi sebebiyle üç kısımdan yol kapatılarak, farklı açılardan çekim yapabilme olanağı sağlanarak uyarıcı levhalar dikilmiş. Yolun yüksek dikçe bir dağ tırmanışına benzeyen kısmı, peş peşe yedi keskin virajın bulunduğu bölüm özellikle Switchbacks tekniği dediğimiz dönemeçlerin hakkını oldukça vermekte. İkinci bölümü tamamiyle hız konseptine yönelik. Mike yol boyunca Mazda RX7’nin 750 beygir gücündeki aracın hız ibresini sonuna kadar zorlayarak altıncı viteste gidiyor. Ve 232 km hıza ulaştıktan sonra yavaşlayarak el freni çeker ve arka tekerlekler kilitlenir. Akabinde tekrar gazı kökleyerek çılgınca lastiklerin patinaj atmasını sağlıyor.

Yol boyunca gördüğümüz muhteşem güzellikteki yeşil manzaralı vadiler arası drifting yapmak da işin bonusu. Motorun üzerinden çıkan sesler inanılmaz güzellikte. Açıkcası bir çoğunuz gibi bu motorun yapımında harcanan para ve kullanılan malzemeleri merak etmiyor değilim hani. 🙂 S2000 Drift Show tam anlamıyla hayatınızın sürüşü niteliğinde.

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …