Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Rusya’dan Kaza Videoları

Rusya’dan Kaza Videoları

Rusya trafik kazalarından bazıları araç kameralarına takılmış, işte o kazalardan görüntüler!

Rusya’dan Kaza Videoları

Kameralara yansıyan kazalar izleyenleri oldukça şaşkına çeviriyor.Rusya’dan bu kadar da olmaz dedirten kaza görüntülerinin bazıları basit hatalardan, bazısı da dikkatsizlikten kaynaklanıyor. Kimi zaman sürücülerin, kimi zaman da yayaların dikkatsizliğinden kaynaklanan kazalar, Rusya’daki araçların önüne takılması zorunlu olan kameralar tarafından görüntülenirken, oluşan trafik kazalarının çoğunlukla otomobil sürücülerinin trafik kurallarını ihlali yüzünden yaşanmakta olduğunu görüyoruz. Otomobillerin kameralarına dikkatsizlikten kaynaklanan kazalar kadar ilginç görüntülerin takıldığını da görüyoruz. Görüntülerin ilk saniyesinde bir aracın anlık sollama isteği yüzünden nasıl savrulduğunu görmemiz, gereksiz ve ani sollamaların neden yapılmaması gerektiğine dair ibretlik bir görüntü oluşturuyor. Rusya’dan kaza videolarında, trafik ışıklarına, dönülmez işaretlerine, sinyal vermeden sollama yapanlar mı dersiniz, sürücülere dair ne kadar kusurlu hareket varsa bu izlemiş olduğumuz videoda görebiliriz.

İstatistiklere göre oluşan trafik kazalarının büyük oranı insan kaynaklı olduğunu bu nedenden ötürü, sürücülerin daha da dikkatli olması gerektiğini anlıyoruz. Rusya’da bu tip kaza kaynaklı suçları aza indirgemek için, araçlara kamera takma zorunluluğu yasa tasarısı ile getirildi. Rusya’daki otomobil firmalarının ürettikleri otomobillerde de, yurt dışından getirilen otomobillerin hepsinde kameraların araç aksesuarları içerisinde satışa sunulmasını geçen sene teklif edilmişti. Bu açıdan baktığımızda sürücüler otomobil içerisindeki kameralarını kesinlikle kapatmıyor ve 24 saat kamera kaydı yapılıyor. Kaza sonucu suç işlendiği günden itibaren 3 gün içerisinde sürücülerden kamera kayıtları isteniyor. Polis, trafik kazalarından kaynaklı suç işlenildiğinde öncelik olarak, kayıttaki kamera görüntüleri inceleniyor. Böylelikle yaşanan kazalar daha kısa sürede ve daha kesin olarak aydınlatılıyor.

Aynı şekilde ülkemizde de kamera kayıt sistemi yasal olarak zorunlu hale getirilirse ulaşım sistemi açısından baktığımızda çok büyük kazanç olduğunu görebiliriz. Trafik kazası gerçekleştiğinde polis ve mahkeme tarafından bu görüntüler delil olarak değerlendirildiğini ve suçsuz tarafın işini çok kolaylaştırdığını düşünebiliriz.

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi

Per, Mayıs 21, 2015 11:21amURL:Embed:Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi Tonlarca ağırlıktaki vinç koptu ve …