Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Redbull Drift Team

Redbull Drift Team

Red Bull Drift Team’ın gösterilerini hayretle izleyeceksiniz…

Red Bull Drift Team, ilk Car Park Drift yarışını 2005 yılında Ortadoğu coğrafyasında gerçekleştirerek önemli bir işbirliğine adını yazdırdı. Bu sayede sokaklarda güvensiz bir şekilde yapılan drift, güvenli pistlere taşınarak kazaların önüne geçilmesi sağlandı. Dubai’nin favori sporları arasında yer alan drifte bölgeden onlarca profesyonel ve amatör sürücülerde katıldı. Bu sayede Ortadoğu coğrafyasının gözde sporları arasına girmeye başaran drift, yarışlara profesyonel bir atmosfer katmayı başararak daha popüler hale gelmesi sağlandı. Körfez’in Venedik’i ünvanını alan Dubai’de yaşayan Araplar bir çok keyifli spor dalında destek veriyor.

Kulaklarınızı tırmalayan motor sesi, yanmış lastik kokuları arasında muhteşem bir atmosferde geçen Red Bull Drift team yarışı, otomobil tutkunlarını fazlasıyla tatmin etmekte. Gece atmosferi ve tribünler seyirci ile dolup taştığında pilotların heyacanları kat be kat artmakta.Ve sürücüler seyircilerin adrenalini yükseltmek için tehlikeli keskin dönüşler ve fren hareketlerinden kesinlikle çekinmediklerini gözlemliyoruz. Oldukça yetenekli pilotların bir araya geldiği organizasyonda pilotların araçları ile bütünleşmiş bir şekilde drifting yaptığına şahit oluyoruz. Küçük bir çocukken uzaktan kumandalı arabalarımız olurdu, bu arabalar ile çok şık artistik hareketler yapılırdı, her drifting videousunu izlediğimizde aynı onlarla oynuyormuşsunuz hissiyatını veriyor.

Yarışmaya ünlü driftcilerden Lübnanlı Jihad Hassan, Ürdünlü Khaled Fadda yarışma finaline Nissan Silvia ve Nissan Skyline marka araçlarıyla katıldılar. 2011 yılı Red Bull sponsorluğuda yapılan drift yarışmasının birincisi, Birleşik Arap Emirliğinden katılan yarışcı Ahmed Al Ameri, bu seneki yarışmayı da tekrar birinci sırada tamamlayarak, bu senede birincilik kürsüsünü kimseye kaptırmadı ve üst üste 2 yıl şampiyon olma ünvanını elde etti. Ayrıca göz doldurduğu muhteşem performansı ve galibiyetlerinden dolayı Ahmed Al Ameri’ye, “Drift King” ünvanı verilmiş.