Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Red Bull Drift Show Ankara

Red Bull Drift Show Ankara

Red Bull tarafından Ankara’da düzenlenen drift show görüntüleri

Red Bull Drift Show Ankara

26 Ekim’de Red Bull Car Park Drift adıyla bilinen organizasyon, Ankara’da özel olarak hazırlan Ankara Eski Otobüs Bakım Şefliği’nde drift tutkunlarını buluşturdu. Türkiyenin bir çok ilinden katılan driftçiler modifiye araçlarıyla boy gösterirken seyircilerin coşkusu görülmeye değerdi. İlk 16 pilotlar arasına girebilmek için ilk elemeler 25 Ekim’de yapıldı. Organizasyonu aynı zamanda Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu destekliyor. Finale kalacak olan yarışmacılar, kasım ayında Dubai’de yarışacak. Ralli dünyasına takip edenlerin oldukça iyi bildiği Dubai yarışları pilotlar için oldukça önem arz eden bir etaptır.

Drift yarışının dünya çapındaki fenomen isimleri tarafından özel olarak tasarlanan profesyonel turnuva ortamında, yarışmacılar kıyasıya mücadelelerini sergiliyor. Red Bull’un ünlü sporcusu olan Lübnan asıllı fenomen Abdo Feghali’de organizasyonun davetlisi olarak yer aldı. Abdo Feghali, Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmayı başarabilmiş, mütevazi davranışlarıyla dikkat çeken bir pilot olmasıyla drift severlerin fazlasıyla gönlünü kazanmıştır.

Red Bull Drift Show Ankara’ya katılan yarışmacıların inanılmaz hırslı mücadelesi zorlayıcı rekabet atmosferinin oluştururken görülmeye değer sahnelerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bu rekabet ortamı bazen kimi kazaların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Ne yazık ki, Ankara’da düzenlenen drift yarışlarında oldukça büyük bir kaza yaşandı. Yaşanan bu kaza sonucu Red Bull Drift Show iptal edildi. Meftun Çelebi’nin kullandığı araç pistte yarışırken şeflik binasının sütununa olağanca hızıyla çarptı. Yarışma sırasında Meftun Çelebi isimli pilotun aracı kontrolden çıkarak, sütunun dibinde yarışı izleyen 10 yaşlarında bir erkek çoçuğun ağır yaralanmasına sebep oldu.
Yarış, ne kadar trafiğe kapalı özel alanlarda yapılmış olsa da, siz siz olun yarışı pist kenarlarından kesinlikle izlemeyin. Bazen yarışmalarda pilotların ufak hataları büyük faciaların yaşanmasına sebebiyet verebiliyor.

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

BMW Kendi Kendine Drift Yapıyor

Sal, Mart 10, 2015 11:07amURL:Embed:BMW Kendi Kendine Drift Yapıyor Kaçıranlara işte otomatik drift videosu…Şaşırmayın, evet …