Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Reb Bull Drift Yarışları Dubai

Reb Bull Drift Yarışları Dubai

Reb Bull Drift Yarışları Dubai

Red Bull’un sponsorluğunda gerçekleşen, Red Bull Drift kıta final tanıtımı görüntülerindeki kullanılan müzik ve atmosfer tek kelime ile muhteşem. İnsanoğlunun sınırlarının ne olabileceğini test eden adrenalin dolu bu yarış, yarışmacıların kendine özgü performanslarıyla göz dolduruyor. Bu heyecan dolu görüntüler size bu duyguyu ve atmosferi yaşatarak bu heyacandan kesinlikle geri kalmamanızı sağlıyor.

Eski zamanlara Drift’in o ilk çıktığı yani 50 yıl öncesine gidersek, bilmeyenler için tekrarlamakta fayda var, Drift ilk olarak Japonya’da doğdu. Japonya’nın coğrafi konumundan ötürü dar dağ yollarında keskin virajları ve daha kestirme yollardan dönmek isteyen sürücüleri tarafından doğdugu söylenir. Drift’in seyircilerine sunduğu o büyük görsel şov ve sporculara yaşattığı heyecan sebebiyle drift’in, zamanla bir tutkuya dönüşmesi zaten an meselesiydi.

Red Bull Drift Yarışları motor festivali çatısı altında, Ford Ortadoğu, Sony Action, MBC Action ve Pirelli sponsorluğunda Dubai yolunda gerçekleşti. 16 elit yarışmacının katıldığı ülkeler arasında BAE, Suudi Arabistan, Umman, Kuveyt, Lübnan, Ürdün, Mısır, Tunus ve Mauritius gibi ülkelerden oluşmakta. Otomobil meraklılarının, zamanı durduraran ve heyecan verici görüntülere birinci gözden şahit olmaları ise gerçekten büyük ayrıcalık.Red Bull Drift Yarışları Dubai kıta finaline dönecek olursak, Ürdünlü “King of Drift” ünvanı ile bilinen meşhur drift yarışçısı Ahmad Daham’da yarışmacılar arasında 2014 Red Bull Drift Yarışları Dubai motor festivali çatısı altında, Ford Ortadoğu, Sony Action, MBC Action ve Pirelli sponsorluğunda Dubai parkurunda gerçekleşti. 16 elit yarışmacının katıldığı ülkeler arasında BAE, Suudi Arabistan, Umman, Kuveyt, Lübna, Ürdün, Mısır, Tunus ve Mauritius gibi ülkelerden oluşmakta. Red Bull Drift Yarışları Dubai kıta finali yarışmasında, Nissan Silva aracı ile 257 puan alarak mutlu sona ulaşan Ürdünlü Ahmad Daham oldu. Bir puan gerisiyle Ali Al Bloushi ikinci, 236 puan alarak Mısırlı Haytham Samir ise üçüncülüğü paylaştı.

Siz yine de bu hız ve adrenalin tutkunuzu, need for speed vb. oyunlarla gidermeye bakın. Yoksa babanızdan “Lastik lobisinin faaliyetleri oğlum kanmayın bu işlere” demesi an meselesi 🙂

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …