Anasayfa / Araba Yarışları / Drag / Porsche’den 2016 Model Panemera

Porsche’den 2016 Model Panemera

Porsche’den  2016 Model Panemera

Almanya’nın en  ünlü otomotiv şirketlerinden birinin piyasaya sürdüğü  yepyeni bir makine Porsche Panamera ! Porsche’nin bugüne dek yaptığı ilk dört kapılı kapalı yüksek performansı sedan otomobili.  Spor otomobil geleneğinden gelen Porsche ilk başta siz kesinlikle korkutmamalı, bu arabayı eşiniz hatta anneniz bile kullanabilir. Çok özel bir araç eskiden dört koltuklu bir Porsche kullanmanız mümkün değildi. Yeni Panamera’nın 2016’nın ilk çeyreğinde yola çıkarak pazarda kendisini göstermesini bekliyor. Kilit öneme sahip parçalar Porschen’in yarışçılık tarihine dayanıyor. Gaza bastığınızda motor bir anda çalışmaya başlıyor.  Yola devam etmek istediğiniz zaman motor yeniden çalışıyor, çok verimli bir sistem.  Panemera arabanın farklı işleyebilmesi için farklı düğmelerle donatılıyor. Sıcaklığı, havalandırmayı, süspansiyon ayarlarını motor performansını ve daha fazlasını kontrol ediyor. Bu düğmelerin içinde en iyilerinden biri kuşkusuz Sports Plus düğmesi.  Kesinlikle Sport Plus düğmesi ! böylelikle araba çok hızlı ivmelenerek eğlence kat sayısı artıyor. Porsche’nin felsefesi bu her işler için bir düğme var, çok işlevselli olduğu için haliyle çok düğmesi var.

Arabayı yanınızdan geçerken beğenmelisiniz, sahip olmalısınız, bu anlamda arabanın dış görünümü oldukça önemlidir.  Panemera sadece 4 koltuktan oluşuyor ve üretiliyor. Ama o koltuklar belki de Porsche’nin bir arabada kullandıklarının içinde en lüks olanı. Dokuz farklı deri arasında seçim yapabiliyorsunuz. İç aksam rengi seçeneği arasında zımparalanmış aliminyum ve ahşapta var.

 

Bir litre benzin ile şehiriçinde yirmi dokuz, otoyolda 43 kilometre kat etmenizi sağlayacak kadar verimli bir otomobil. Fakat büyük ihtimalle pek çok kişi Panemera’yı yakıt ekonomisi için değil, gazı köklediğiniz zaman hissetirdikleri için alacaktır. ! J

 

Ana çizgileri  ile yeni jenerasyona  fazlasıyla benzemekte olan  Panamera’nın arka bölümünün biraz iri tasarlandığını söyleyebiliriz.. Arka farları da eski modeline göre biraz daha minimalist davranılarak küçük tasarlanmış.Yeni jenerasyon MSB platform üzerinde yükselmesi ile eski modeline göre yaklaşık 100 kg hafif olarak tasarlanan Panamera’da, yeni nesil V6 ve V8 turbo motor satış alternatifleri  ve buna ilaveten arkadan veya dört tekerlekten çekiş alternatifleri ile müşterilerinin talepleri doğrultusun pazara çıkacak.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Yarışmaya Kazalar Damga Vurdu !

Sal, Haziran 30, 2015 2:55pmURL:Embed:Yarışmaya Kazalar Damga Vurdu 2015 senesinin bu yıl ki Indycar’da sezonun …