Anasayfa / Lastik / Petlas İlk Run Flat Lastiği Üretti

Petlas İlk Run Flat Lastiği Üretti

Petlas İlk Run Flat Lastiği Üretti

‘‘Patladığında bile gidebilen lastik’’ olarak bilinen Run Flat lastiklerini Türkiye’de ilk kez Petlas, üretmiştir. Petlas, Türk lastik sanayiinde faaliyet gösteren otomobil, otobüs, kamyon, zırhlı araç ve uçak lastiği üretimi yapmaktadır. Ürettiği runflat model lastikler, patladığında bile 200 km götürmektedir.

Güvenlik, çevre bilinci ve ekonomiyi önemseyen Petlas, teknolojik ürünler geliştirerek sahip olduğunu vizyon ile gelecek nesilleri hedeflemektedirler. Aynı zamanda Türkiye’de gerçekleştirdikleri bu ilkle Ar-Ge çalışmalarının ne kadar ileri seviyede olduğunu ortaya koymaktadır. Petlas Run Flat, lastiklerini ülkemizde ilk üreten marka olarak rakiplerinden farkını gözler önüne sermiştir. Marka vaadi, marka kimliğiyle eşleşmektedir ve Petlas lastikleri tüketici gözünde istenilen yerde konumlandırılmaya başlamıştır. Petlas, rakiplerinden farklı bir özellik olan Run Flat lastiklerini ilk kez üretmekle tüketicinin gözünde oldukça önemli bir değer kazanmıştır. İlk olma özelliğiyle de güvenini perçinlemiştir.

‘‘Bizim için zirveye giden hiçbir yol zor değildir’’ diyerek yola çıkan Petlas, ürettiği lastiklerin sağladığı üstün yol tutuş performansı ve gerçekleştirdiği ilklerde ki gücünü sloganına yansıtmaktadır. Run Flat lastiğin yanak kısmının yol ile jant arasında sıkışmasını ve hava kaybı durumunda jantın içine doğru girmesini önleyen bir teknolojidir. Yol koşulları ve araç ağırlığına bağlı olarak, otomobilin maksimum 80 km/s hız ile yoluna 150-200 km devam etmesine olanak sağlamaktadır. Bu da Petlas’ın bu teknolojiye ve bu konudaki ilk olma çabasına neden önem verdiğini vurgulamaktadır.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …