Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Off Road yapacaksanız böyle bir aracınız olmalı

Off Road yapacaksanız böyle bir aracınız olmalı

Dünyanın en mükemmel off road aracı ile tanışmaya hazır mısınız?

Off Road yapacaksanız gerçekten böyle bir aracınız olmalı…

Off Road yapacaksınız nasıl bir aracınız olmalı sorusunun cevabı tam da bu görüntülerde. Biraz abartılmış olduğunuz düşünebilirsiniz, ama izledikten sonra eminim ki kararınız değişecektir. Amerikan GMC otomobil üreticisi Amerikan ordusu lie ‘80’li yılların başında tarihinin en önemli anlaşmalarından birine imza atmasıyla hayatımıza girmiş oldu. Aracın açılımı yüksek manevra kabiliyetine sahip olmasından ötürü çok amaçlı tekerlekli vasıta (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicles – HMMWV) olarak tanımlanmış. Ve 1992 yılında Humwee, Hummer adı altında sivil kullanıma açılıyor. 1999 yılında ise AM General ve General Motors firmasının işbirliği ile H1 olarak bildiğimiz model görücüye çıkıyor.

Ünlü Alman otomobil dergisi olan Auto Bild’in, Tv programı için test edilen Hummer H1’in off road macerasındaki gösterdiği inanılmaz performans nefes kesici. Bazıları için Hummer H1 mükemmel bir kamyon olmakla beraber kimiside kamyonun geniş oluşundan şikayetçi. Hummer’ın geniş ölçekli ebatlara sahip olması dere tepe demeden aşmayacağı anlamına elbette gelmiyor. Bu tip kaygılara sahipseniz mutlaka videoyu izleyiniz derim, fikriniz değişecektir. Fabrika çıkışı ile varolan gerçek 4×4 özelliğe sahip araçların sayısı oldukça azdır. Bu anlamda Hummer H1 fabrika çıkışı gerçek 4×4 özelliğine sahip bir araç. Hummer H1’in motoru 6500cc Turbo Dizel. 195 beygir gücüne sahip olan aracın torku 583 nm, bu gerçekten iyiymiş. H1’in hızı 0-50 km/s : 5.9 saniye, 0-100 km/s : 18.4 saniye, 0-130 km/s : – saniye aralığında. Maksimum çıkabildiği hız ise 134 kilometre. Yakıt tüketimi ise 23 litre. Arabanın fren diskleri aksın tam ortasında, en güzel cazip özelliği de ön tekerleklerin önünde hiç bir engel bulunmaması.

Görüntülerden izlediğimiz kadarıyla Hummer H1, uzun ömürlü olması etkeninin olmasında dolayı tam bir performans canavarı. İlave olarak görüntülerde izlediğimiz H1 normal tasarımdan ve donanımından daha farklı bir şekilde modifiye edilerek test ediliyor.

Evet, gerçekten off road yapacaksanız böyle bir aracınız olmalı…

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Off Road Jeep

Cts, Kasım 22, 2014 10:24amURL:Embed:Jeep karizmasını Off Road mücadelesinde izlemeye ne dersiniz? Altın madenlerinde Off …