Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Off Road Land Rover

Off Road Land Rover

Off Road Land Rover

Off Road tutkunlarının en sevdiği araçlardan birisi olarak Land Rover, gücüyle hayran bırakıyor

Off Road tutkunlarının en sevdiği araçlardan birisi olarak Land Rover, gücüyle hayran bırakıyor. Son yıllarda ününü oldukça arttıran, dünya çapında off road severlerin gözdesi olan bir araç Land Rover. Off road tutkunları şehrin karmaşasından kaçabilmek için hem de yaşadığınız şehrin trafik maceralarının üstesinden gelebilen bir araç.

Görüntüler bir sürücü okulunun öğrencisini off road’a hazırlamak ve aynı zamanda Land Rover’ın performansının ölçebilmek adına test sürüşüne çıkıyorlar. Bu keşif yolculuğu muhtemel olarak Kuzey Amerika kıtasının en zor zeminlerinden birisi tercih edilirken, arazi koşullarının üstesinden oldukça da başarılı çıktığını gözlemliyoruz. Zor arazi koşullarında yapılan bu off road, amansız bir performans sergiliyor. Dakika 6:00’dan sonra 60-70 derecelik açılı dik engebeli yamaçlardan, yani zor zeminlerden fazla zorlanmadan çıkabilmesi oldukça çarpıcı. Bu arada aracı auto kontrole alıp tüm kontrolü araca da bırakabilir veya isterseniz zemin türünü kendinizde seçebilirsiniz. Aracı off road konumuna ayarladığınızda yaklaşma açısı 34.7, uzaklaşma açısı da 29.6 derece olmakta. Bu arada kesinlikle sürücülerin yeteneklerini göz ardı etmeden geçmemeliyiz. Ve sırasıyla aynı dik ve kayalıklı rampadan diğer model Land Rover’larında başarıyla çıktığını görüyoruz. Arazide engel tanımadığını gözlerimizle bir kez daha şahit oluyoruz.

Müşterilerinin talepleri yönünde yeni seri geliştirilirken, firma “Değiştirilmeyen, iyileştirilen” reklam sloganıyla görücüye çıktı. Yeni model de yeni motor, daha hafif karoser, daha az yakıt tüketimi ve özellikle daha az karbondioksit ekolojik yapısı ve üstün off road performansı ile göz dolduruyor. Ayrıca ekonomik yakıt tüketimi karbondioksit salınımında %22’lik bir tasarruf sağlarken, bu anlamda çevrecileri daha az kızdırmayı başarabiliyor 🙂 Dört kollu,elektrik kontrollü elegant direksiyon olan aracın motoru start butonuna bastırılarak çalışıyor. Genel çerçevede aracın teknik özelliklerine bakacak olursak ; 8 ileri otomatik şanzıman, 258 beygir gücü ve maksimum hız 210 km’ye kadar çıkmakta.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Range Rover Sport Off Road

Cts, Kasım 22, 2014 10:31amURL:Embed:Range Rover Sport Off Road Range Rover Sport paketinin Off Road …