Anasayfa / Araba Yarışları / Drag / Nostaljik Araçlarla Drag Yarışı

Nostaljik Araçlarla Drag Yarışı

Nostaljik Araçlarla Drag Yarışı

Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde her yıl gerçekleştirilen nostaljik araçlarla drag yarışı, oldukça keyifli ve çılgın sahnelere tanık oldu. İzlemiş olduğumuz etkinlik, 2013 yılında Jalopy Showdown Drags Fuarındaki Hot Rod Rd 1 etkinliği. Etkinliği sıradışı kılan, nostaljik araçların modifiye edilerek katılımıyla oluşturulmuş eğlenceli bir yarış konseptinde olması. Ayrıca 1950’li ve 1960’lı yıllara ait olan klasik otomobiller de boy gösterdi.

Vosvoslardan tutun da, chevylerin o kıyasıya komik rekabeti izleyenleri oldukça güldürdüğü kesin. Görüntünün başlangıcındaki beyazlar içerisindeki vosvosun kaportasındaki alevler pek can alıcı ve bir o kadar şirin olduğunu söyleyebiliriz. Nostaljik araçlarla yapılan drag yarış, 25 yaş üstü ve klasikleşmiş otomobillerle, genel anlamda eğlence için yapılan bir etkinlik… İşin içerisinde eğlence olduğundan dolayı sürücülerin fazla hırslı olduğunu pek söylenemez. Daha önceden belirlenen bir finiş noktasına bir hız ortalamasıyla varmak ve belirli bir alanda kuka gibi ekstra malzemelerle hazırlanan bir pist içerisinde, slalom yaparak en iyi zamanı yakalamak için mücadele amaçlı yapılan bir yarışta diyebiliriz. Ama bu yarış diğer otomobil rallilerine oranla, araçların birbirlerini boğazlarcasına geçmeye çalışmasını görmemiz pek mümkün değil. Hızı, adrenali, otomobil yarışlarını, klasik otomobilleri, rekabeti, heyecanı seviyorsanız nostaljik araçlarla yapılan drag yarışı tam size göre. Yapılan etkinlik kendine has, eğlenceli, hız rekorları kırmasa da, yaratıcılıkta zirve yapıyor oluşu yarışın kendisini oldukça cazip kılıyor.

Görüntülerdeki klasik araçların farklı şekilde modifiye edilerek tasarlanması bize Mad Max filmindeki o çılgın konseptli arabaları hatırlatıyor. Özellikle Camarro 1 ve the killer new frantic isimli Ford Mustang’in tasarımları oldukça ilginç. Nostaljik araba oldukça duygusal bir iş. Küçük bir camiadan ibaret olan klasik araba dünyasının son yıllarda sektöre dönüşmemesi oldukça şaşırtıcı bir durum.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …