Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / Murat Bostancı 2014 Ege Rallisi

Murat Bostancı 2014 Ege Rallisi

Murat Bostancı 2014 Ege Rallisi

EOSK (Ege Otomobil Sporları Kulübü) tarafından organize edilen 2014 Ege Rallisi, Hayko Cepkin’in mini konser katılımıyla Forum Bornova AVM önünden verilen sembolik bir start ile başlıyor. Yarış toplamda 485 kilometrelik parkurda gerçekleşiyor. Yarışın asfalt zeminli parkurunun toplam uzunluğu 120 km ve 10 özel etap olarak düzenlenmiş.

İzlemiş olduğumuz araç içi görüntüler, Castrol Ford Team Türkiye adına Ford Fiesta S200 aracı ile katılan Murat Bostancı ve Onur Vatansever ikilisinin kullandığı araç içi kameradan alınmıştır. 2014 Ege Rallisini Castrol Ford Team Türkiye takımını zirveye taşıyan genç pilot olan Murat Bostancı ve ekibinin kazandığını söylemeden edemeyeceğim 🙂 Bostancı’nın ralli kariyerinde artık Türkiye Ralli Şampiyonu ünvanı yer alıyor ve bu bir pilot için anlamı gerçekten ama gerçekten çok büyük.

Murat Bostancı, İngiltere Oxford Brookex Üniversitesi’nde motor sporları eğitimini tamamlayarak, Türkiye’de bu alanda eğitimi alan ilk pilot oluyor. 2005 yılında motor sporlarına başlamasının ardından, 2005 yılında Türkiye Rallikros Şampiyonasına katılarak yarış hayatına ilk profesyonel adımını atmış olur. 2010 yılında Türkiye Ralli şampiyonası sınıf 3 birincisi derecesi alırken, Doğu Avrupa Pirelli Star Driver yarışında birinciliği alarak galip geldi. Ayrıca 2009, 2011 ve 2012’de Türkiye Ralli Şampiyonası Genç Pilotlar şampiyonu ünvanını aldı.

Bu arada 2014 Ege Rallisi son ayakta büyük bir karışıklık ile bitti. Pegasus Racing ekibi pilotları Günay Karacar ve Fatih Kara ikilisi birinciliği ele geçirmesine az kalmışken, hakemler patlak lastik işaret ederek, ikili etap startını alıp durarak lastik değiştirdiler. Tabi bu lastik değiştirme onları aynı zamanda ikincilikten de ederek, yarışı altıncı olarak tamamladılar.

Yarışmada ayrıca 30 yaş üzeri ralli otomobillerinin katılımına açık Historic Ralli Şampiyonası’na da ev sahipliği yaptı. Açık historic kategorisinde Bonus Unifree Parkur Racing adına Ford Escort MK2 aracı ile yarışa katılan Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz ikilisi galip gelerek birinciliği aldılar.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …