Anasayfa / Moto GP / MotoGP İstanbul Park

MotoGP İstanbul Park

MotoGP İstanbul Park

İstanbul’da MOTO GP heyecanı…

Moto GP ilk kez Türkiye’de 2005 yılında İstanbul’da ev sahipliği yaptı. Dünyada 17 farklı pistte yapılan ve 200’ü aşkın ülkede ve senede toplamda 5 milyar insanın seyrettiği Moto GP. Video, başarılı bir şekilde geçen, 2006 yılında İstanbul Park pistinde yapılan Moto GP yarış görüntülerinden oluşmakta. İkinci kez ev sahipliği yapan Son yılların en modern tesisleri olarak geçen İstanbul park, seyircilerin yoğun ilgisi nedeniyle tribünleri doldurmayı başarabilmiş.

MotoGP’de İstanbul Park Pisti’nde yapılan yarışın sonuçlarının ilk beş sıralamasına göz atacak olursak;

Birinciliği 41.54.065 gibi bir süreyle, İtalya’dan Fortuna Honda marka motoruyla yarışmaya katılan Marco Melandri ,
İkinciliği 41.54.265 gibi bir süreyle, Avustralya’dan Honda LCR marka motoruyla yarışmaya katılan Casey Stoner,
Üçüncülüğü 41.59.523 gibi bir süreyle, ABD’den Repsol Honda marka motoruyla yarışmaya katılan Nicky Hayden,
Dördüncülüğü 42.00.274 gibi bir süreyle, İtalya’dan Camel Yamaha marka motoruyla yarışmaya katılan Valentino Rossi
Beşinciliği 42.00.652 gibi bir süreyle, İspanya’dan Fortuna Honda marka motoruyla yarışmaya katılan Toni Elias galip gelerek dereceye girdiler.

Yarışmanın üçüncü ayağı pazar günü sonuçlarına göre sürücüler klasmanında yarışmaya İtalya’dan Camel Yamaha marka motoruyla katılan Valentino Rossi oldu. MOTO GP’yi daha önceden takip edenler Sezonun ilk yarışının Katar’da gerçekleştiğini bilirler. Valentino Rossi Katar Moto GP’sinde ikincili, İspanya MOTO GP’sinde ise birinciliği elde ederek ilk sırayı yerleşti. Rossi toplam 2 yarışta 45 puanla, rakiplerini geride bırakmayı başararak ilk sıraya yerleşti. Yarışmaya Avustralya’da katılansürücü Casey Stoner 36 puanla ikinciliğe, İspanya’dan katılan Dani Pedrosa ise yine aynı puanla 3. sıraya geçiyor. Geçen senenin şampiyonu olan ABD’li Nicky Hayden ise geride kalan son iki yarışta 17 puanla altıncı sırada yer alırken, yarış severlere oldukça büyük hayal kırıklığı yaşatmışa benziyor.

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …