Moto Heat Race


Moto Heat Race…Yarış Heyecanı

Video kart aracının üzerine yerleştirilmiş kameradan Colorado Sprint Şampiyonası’ndaki karting yarışlarının ikincisinde çekilmiş ve yarış heyecanının içine girmemizi oldukça sağlıyor.

Start ile başlayan heyecan belli bir tura kadar karting aracının üzerindeki kameradan kaydedilmiş ve bu araç gerçekten çıkış ile birlikte yarış içinde çok aktif araçlardan bir tanesi olduğu için izlerken duyduğumuz heyecan katlanarak artıyor. Başarılı bir çalışma olduğu kesin.

Aslında kameranın kayıt yaptığı karting aracında startta ön grupta olmamasına rağmen minik bir dışarı çıkış ve güzel bir start ile öne fırlamayı başarıyor. Bu gerçekten ustalık isteyen bir çıkış çünkü en ufak bir konsantrasyon kaybında çok gerilerde kalınabileceği gibi, tekrar yarış çizgisine uygun zamanda dönmemek demek de ya geride kalmayı ya da kaza riskini yanında getirir. Bu yüzden böyle bir tercih pilotun konsantrasyonunun maksimumda olmasını gerektireceği gibi aynı zamanda aracına güvendiğini de göstermektedir. Bu oldukça önemli.

Bu iyi çıkış ile 4. sıraya fırlayan karting aracı ilk virajda gene usta bir manevra ile önündeki aracı da geçerek 3. sıraya yerleşiyor ama bundan sonra yarış rutine bağlıyor. Zaman zaman öndeki ikiliye yanaşsa dahi karting aracı, ki özellikle kimi virajlarda öndeki ikilinin çekişmesinden yararlanmak isteyen karting aracı anlık olarak ataklar yapsa da bir türlü öndeki ikiliyi yakalamayı başaramıyor. Hatta dakika 04:20’de görüleceği üzere bu ataklardan birinde 7 numaralı araca hafif bir teması da oluyor ama iki araç da bu temastan kayıp olmadan çıkmayı başarıyor. Daha sonrasında ise aradaki fark açılıyor ve öndeki ikili bu farkı korumayı başarıyor.

Burada kamera görüntüleri kesiliyor ama verilen bilgiden öğrendiğimiz kadarıyla bu üçüncülüğü korumayı da başarıp kürsüye çıkmayı başarıyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Senna’nın İlk Brezilya Zaferi; Brezilya GP 21 Mart 1991

Cts, Mayıs 16, 2015 2:27pmURL:Embed:Senna’nın İlk Brezilya Zaferi;  Brezilya GP 21 Mart 1991 Bölüm 5 …