Anasayfa / Araba Resimleri / Modifiyeli Arabalar / Modifiye ve Modifiyeli Arabalar

Modifiye ve Modifiyeli Arabalar

Modifiye
Modifiye

Modifiye Nedir ?

Gücü artirmak, yol tutuşu ve frenaji güçlendirmek, kabin ve karoserde degisiklik yapmak, bir baska deyisle otomobili ayricalikli kilmak..

Modifiyenin en çarpıcı özelliği motor gücünü artırmaktır. Daha geniş piston kullanmak ya da eksantrik milinin derecesini değiştirmek, motora güç kazandırmanın en etkin yolları. Bununla birlikte, elektronik beyin programının geliştirilmesi ve hava emmeyle egzoz sisteminin modifikasyonu. Turbo motorlarda bu işlemlerin yanında Turbo valfinin basınç limitini artırılması, intercooler’i büyütmek ve blow-off supabı monte ederek güç artırılabiliyor.

Modifikasyonun temel amaci, gücü artirmak Standarttan daha genis piston kullanmak ya da egzantrik milinin derecesini degistirmek, motora güç kazandirmanin en etkin yollari

Modifiye Araba
Modifiye Araba

Bunlari destekleyen diger islemler, elektronik beyin programinin gelistirilmesi ve hava emmeyle egzoz sisteminin modifikasyonu Turbo takviyeli motorlarda bu islemlere ek olarak turbo valfinin basinç limitini artirmak, intercooler’i büyütmek ve pop-off supapi monte ederek güç artirilabiliyor

Hangi araçlara uygulanabilir?

ABS fren sistemli ve enjektörlü her türlü araca uygulanabilir.

Çekis Kontrol Sistemi’nin avantajlari nelerdir?

Çekis Kontrol Sistemi bulunmayan araçlarda kaygan zeminlerde (islak, buzlu, toprak, vb.) ve dönüslerde gereginden fazla gaza basilmasi durumunda çekis yapan tekerlekler hizla bosa döner ve aracin savrulmasina sebep olabilir. Oysa Çekis Kontrol Sistemi bulunan araçlarda her türlü yol sartlarinda emniyetli yol tutus saglanir.

– Sürüs güvenliginizi arttirir
– Virajlarda yoldan çikmanizi engeller
– Kayfan zeminlerde güvenli yol almanizi saglar
– Her türlü yol sartinda daha performansli kalkis yapmaniza yardim eder
Lastik ömrünü uzatir
– Aks, debriyaj balatasi, sanziman vb. aktarma organlarinin ömrünü uzatir
– Kullanim tarzina göre ayarlanabilir
– Istenildiginde devreden çikartilabilir
– Aracin orjinal tesisatini bozmaz
– -40 C, +80 C ortam sicaklakliklari arasinda çalisabilir

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Arabalar Duvar Kağıtları