Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Mobese Kameralarına Yakalanan Kazalar….

Mobese Kameralarına Yakalanan Kazalar….

Mobese Kameralarına Yakalanan Kazalar….

Günümüz teknolojisinin gelişip yaygınlaşmasıyla beraber, en kuytu köşe ve sokak aralarında yaşanan  kazaları bile MOBESE kamera teknolojisi sayesinde izleyebiliyoruz.

İstanbul’da şehir içinde meydana gelen trafik kazaları MOBESE kameralarına takıldı…..Mobesa kameraları her zaman olduğu gibi dikkatsiz sürücüleri kaydetti ve işte o yaşanan ibretlik kazalar. Akıllara durgunluk veren trafik kazaları. Şehir içindeki sürücülerin bazen aşırı hız bazen de aşırı dikkatsizliğinden kaynaklanan trafik kazalarının neden olduğu mobese kameralarına böyle yansıdı. İstanbul’un farklı yerlerine yerleştirilen Mobese kameraları, yılın değişik aylarında gerçekleşen trafik kazalarını saniye saniye kaydetti.

Şehrin farklı noktalarına konularak yerleştirilen MOBESE kameraları kazaların nasıl olduğu ve gerçekleştiği konusunda bize şüphesiz ayna tutuyor. İzlemiş olduğunuz görüntülerin daha ilk dakikasında orta şeritte bulunan minibüse özellikle dikkat çekmek isterim. Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle beraber sol şeritteki güvenlik banketine kötü bir şekilde tozu dumana katarak savruluyor. İkinci kaza görüntüleri yine İstanbul’un TEM otoyolunda gerçekleşiyor. Sol taraftaki kavşaktan bir anda görüntülere giren, seyahat otobüsünün hızını alamayarak kaymaya başlıyor ve sonra sonrasında ise otoyola doğru savruluyor. Kesinlikle ibret verici bir görüntü. Bu kazanın rahatlıkla sürücüden kaynaklı bir hata olduğunu söyleyebiliriz. Evet görüntülerden sonra görüyoruz ki, kavşaklarda en sık yapılan hatalardan birisi, katiyetle hızlı bir şekilde kavşaklardan çıkış.

Mobese kameralarına yansıyan kazalar ister istemez akıllara bazı soruları getiriyor. Gerçekten sürücüler trafikte ne kadar dikkatli davranıyor? Trafik içerisinde trafik kazalarını önlemek için sürücüye düşen sorumluluklar olduğunu hepimiz biliriz, bu sorumlulukları dikkate almayan sürücüler yüzünden trafik kazalarının yaşandığı bir gerçek. Yaşadığımız dönemde otomobil sayılarının yoğun olduğu büyük metropol şehirlerde neredeyse insan popülasyonu kadar motorlu araç trafik içine çıkmakta. Bunların neticesinde her gün kaza görmekten haklı olarak sıkılıyoruz. Sürücülerin ve yayaların trafik içerisindeki sorumlulukları bu anlamda gerçekten hayat kurtarıcı. Bazen yaya olarak sürücüyü zor durumda bıraktığımız anlar olabiliyor ve bu şu anlama gelmiyor, “sürücülerin hiç mi hatası yok”. Karşılıklı olarak trafik içerisinde sorumluluklarımızı gerçekleştirirsek bu hataları en az orana indirgeyebiliriz.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Senna’nın İlk Brezilya Zaferi; Brezilya GP 21 Mart 1991

Cts, Mayıs 16, 2015 2:27pmURL:Embed:Senna’nın İlk Brezilya Zaferi;  Brezilya GP 21 Mart 1991 Bölüm 5 …