Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Mitsubishi Pajero ile Off Road

Mitsubishi Pajero ile Off Road

Mitsubishi Pajero’nun gücünü Off Road’da test ediyorlar. Videodan sonra araca hayran kalacaksınız!

Mitsubishi firmasının off road araçları konusundaki tecrübesi neredeyse 70 yılı geçmiş. 80’li yılların başında üretime başlanılan ve off roadların en aranılan aracı Mitsubishi Pajero’nun ufak bir test sürüş görüntülerinden oluşuyor. Türkiye otomobil pazarında ise sadece satışa çıkan 3.2 litre 165 HP turbo dizel motorlar getiriliyorken yurt dışında ise 3.5 litre 200 HP, 3.8 litre 218 HP, 3.0 litre 170 HP benzinli, 2.5 litre 115 HP dizel motor seçenekleri de ayrıca mevcut.

Görüntülerden izlediğimiz kadarıyla sertliği çok iyi şekilde ayarlanmış olan süspansiyon sistemi sayesinde, yoldan gelebilen darbeleri başarıyla atlatırken, dönüşlerde ise ayrıca yana yatmasına engel olduğunu görüyoruz. Araçların en çok zorlandığı parkurun suyla dolmuş geniş bir çukur olduğunu görüyoruz. Genellikle mitsubishi aracın kalbini oluşturan arazi vitesi mevcut. Vites 2H ayarında iken yalnızca arkadan itişli olan araba 4H konumuna getirildiğinde dört çekerli konumuna geliyor. 4HLc sınıfına getirildiği zaman ise 4LLc’de araba düşük devirde ilerleyen bir arazi canavarına dönüştüğü bir gerçek. 4 Hlc’nin sihirli olduğunu söylersek abartmamış oluruz.

Arabanın fabrika çıkışı standart donanımında; Aktif denge kontrol sistemi, aktif çekiş kontrol sistemi , tork kontrol sistemi, yolcu ve yan hava yastıkları, ön ve arka için otomatik klima,ısıtmalı ve elektrik kumandalı ön koltuklar, katlanabilir koltuk sırası, hız sabitleme sistemi, kaza anında katlanabilen direksiyon kolonu, uzaktan kumandalı merkezi kilit, ön/arka kol dayanakları, sis farları, elektrik kumandalı camlar, elektrik kumandalı ve ısıtmalı aynalar, far yıkama sistemi, içeriden açılabilen depo kapağı, koyu renkli arka camlar, Arka yan dahil olmak üzere elektrik kumandalı açılır tavan mevcuttur.

Mitsubishi Pajero ile Off Road yapmak için yaratılmış tam bir arazi canavarı.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dev Kamyonlar ile Off Road Mücadelesi

Pts, Mart 23, 2015 11:50amURL:Embed:Dev Kamyonlar ile Off Road Mücadelesi Canavar kamyonların çamur deryası içinde …