Anasayfa / Araba Yarışları / Formula 1 / Mercedes Pilotu Hamilton’a Servet Teklif

Mercedes Pilotu Hamilton’a Servet Teklif

Mercedes Pilotu Hamilton’a Servet Teklif


İngitere’nin büyük ve saygın medyası olan BBC’nin haberine göre, Formula-1 takımlarından
Mercedes AMG Petronas’ın şampiyon pilotu olan Lewis Hamilton’a bir servet teklifi götürüleceği dedikodusu kulislerde konuşulmaya başlanmış bile. BBC’nin yapmış olduğu habere göre Mercedes’in genç şampiyon pilotu Lewis Hamilton’un bonus ve ikramiyelerle beraber yıllık kazancı 37 milyon Euro’ya kadar çıkabileceği konuşuluyor. Bu cömert teklif ile beraber talih kuşu Hamilton’un başına 2. kez vurmuş oluyor 🙂

Altı sene boyunca McLaren firmasını adına yarıştıktan sonra 2013 yılında Mercedes firmasının takımına transfer olan Hamilton, BBC’nin yapmış olduğu habere göre Mercedes tarafından yeni bir sözleşme ile takımda kalma süresinin uzatılacağa benziyor. Takımıyla sözleşmesini uzatmaya hazırlanan Lewis Hamilton yapılacak olan anlaşmaya göre 29 milyon Euro gibi bir kazancı olacağı, beraberinde ise Formula-1 yarış birincilikleri, dünya şampiyonluğu ve ekstra ikramiyelerle Hamilton’un yıllık kazancı 37 milyon Euro’yu bulabilecek.

Formula 1 dünyası içerisinde en çok kazanan pilot rekoru Ferrari takımı adına yarışan Sebastian Vettel’e ait. Ferrari takımı adına yarışan Alman sürücü Vettel’in senelik kazancı yaklaşık olarak 80 milyon, aylık ise 6.6 milyon dolar. 2017 yılına kadar MCLaren ile sözleşmesi bulunan Fernando Alonso’nun yıllık ortalama kazancı ise ikramiyelerle beraber 41 milyon euro bulabiliyor. Sebastian Vettel ve Fernando Alonso gibi dünyanın en yüksek maaşına sahip sporcu kervanına artık Mercedes takımı adına yarışan Lewis Hamilton’da katılabilecek.

Mercedes AMG Petronas pilotu Hamilton, sezona şanssız bir şekilde Avustralya Grand Prix’inde yarış dışı kalarak başlayan Lewis Hamilton, sonraki 4 yarışta birincilik kürsüsünü kimseye kaptırmayan oldukça yetenekli bir pilot. Bugüne kadar Formula 1’de 4 kez dünya şampiyonluğu bulunan yetenekli genç pilot Hamilton’ı diğer takımlara kaptırmamak için Mercedes kesenin ağzını oldukça açarak, oldukça cömert bir teklif ile pilotun gönlünü çelmeyi başarabileceğini hepimiz biliyoruz sanırım…Tabii ki işin arkasında ne gibi sıkı pazarlıklar döndüğünü henüz kestiremesek de kulislerde dolaşan rakam bu. Bir çoğumuza göre yetenekli pilotun başına talih kuşu zaten Mercedes takımına geçerek konmuştu ve gelen cömert teklif ile talih kuşu ikilenmiş oldu.

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Formula 1 2015 Monaco Antreman ve Sıralama Turları:

Sal, Mayıs 26, 2015 1:00pmURL:Embed:Formula 1 2015 Monaco Antreman ve Sıralama Turları: Monaco Formula 1’in …