Anasayfa / Oto Haber / Mercedes AMG C63 Coupe

Mercedes AMG C63 Coupe

Mercedes_AMG_63_Coupe

Mercedes AMG C63 Coupe

Muhteşem görüntüsüyle Mercedes AMG C63 Coupe, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılan tanıtımıyla herkesi büyüledi. Henüz showroomlarda yerini almadan hakkında bir çok video ve bilginin sunulduğu Mercedes AMG C63 Coupe, geçtiğimiz Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk defa sergilendi. Daha önceden hakkında bir çok detaylı bilgiye ulaşılmasına rağmen sergiye ilk kez fuarda çıkarılan Mercedes AMG C 63 Coupe modelinin Mart 2016 ‘da satışa sunulması bekleniyor.

BMW M4’ün bazı özelliklerini de içinde barındıran Mercedes’in yeni coupe modeli, C Sınıfı diğer iki kapılı modellerine benzer bir profil çiziyor. Genişletilmiş tekerlek bombeleri, güçlendirilmiş hava girişleriyle yeni ön tamponu, geniş lastikleri, kısa ve kalın yan etekleri ve dörtlü egzozlarıyla AMG serisinin farklı bir türü olarak ortaya çıkıyor. Mercedes, iki kapılı C63 modeliyle görünenin altında yatan daha büyük bir gelişmeye dikkat çekiyor. Bu da sedan modelinden daha geniş bir palete sahip olması. Genişletilmiş çamurlukları AMG’ye önden 64 mm arkadan 66 mm ekleyerek modelin genel olarak önden bakıldığında 255 mm arkadan ise 285 mm daha geniş görünmesini sağlıyor. Ayrıca araca hız ve dayanıklılık kazandıran bu özellik, modelin yere daha yakın görünmesini de sağlayarak araca daha samimi bir hava katıyor. Yeni coupe AMG serisinin diğer modellerinde de olduğu gibi bu modelde de sürüş kontrol seçeneği bulunuyor. Modelin iç dizaynı klasik Mercedes görüntüsünü aratmayacak nitelikte bir kaliteye sahip. Mercedes AMG C63 Coupe‘un bir de S modeli bulunuyor. Bu iki farklı model birbirleriyle benzer görünümlere sahip olsa da motor güçleri ve performansları birbirinden farklılık gösteriyor. Her iki araçta da  4.0 litre V8 çift turbo motor ve aynı zamanda 7 ileri AMG SpeedShift şanzıman bulunuyor. Buna rağmen, S modeli 3.9 saniyede yaklaşık 100 km hıza çıkabilirken C63 AMG Coupe bu hıza 0.1 saniyelik bir farkla 4 saniyede ulaşmış oluyor.

Aracın iç kısmına bakıldığında standart C Coupe’dan pek farkı olmadığı sanılabilir. Buna rağmen, vitesin yanında bulunan buton sayesinde aracın Sport, Comfort, Sport+ ve Manuel modlarına kolaylıkla geçiş yapması sağlanabiliyor. Bu da aracın sürüş kalitesini farklılaştırarak seçtiğiniz moda uygun bir sürüş keyfi yaşamanıza olanak tanıyor. Mercedes AMG C63 Coupe modeli günlük kullanıma uygun olduğu gibi yan taraflarındaki destekler sayesinde spor kullanımlarda da tercih edilebiliyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Hobbs ve Shawn