Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Meksika Rallisi’nde Pilot göle uçtu!

Meksika Rallisi’nde Pilot göle uçtu!

Meksika Rallisi’nde Pilot göle uçtu!

Evet doğru duydunuz Meksika Rallisi’nde Estonyalı olan pilot Ott Tanak büyük bir kaza geçirerek feci bir şekilde göle uçtu. Pilotun göle uçuş anı ise kameralara ise böyle yansıdı. Meksika cumartesi günü yapılan WRC Rallisi’de gerçekleşen bir kaza araç içi kamerasından saniye saniye bu şekilde görüntülendi. Pilotların göle uçmasıyla son bulan kazadan neyse ki pilot Ott Tanak ve co-pilotu Raigo Molder sağ salim kurtulabildiler.

Meksika’da gerçekleştirilen WRC rallisinin koşulduğu Guanajuato etabında, yolların çakıl taşlı ve asfaltsız olması sebebiyle, pilotların aracı kontrol etmesinin ara ara güç olduğunu kesinllikle söyleyebiliriz. Aracı kontrol etmenin güçleştiği anlarda birisi ise Estonyalı pilot Ott Tanak’ın ve co-pilotun kontrolündeki Ford Fiesta ile kademeli olan keskin bir sol virajda ufacık bir hata yapması sonucunun bedelini rampadan aşağıya uçarak gölete düşmesiyle ne yazık ki ödemiş oldular.

Yaşadıkları kaza şokunun şaşkınlığını atlattıktan sonra açıklamalarda bulunan pilot Ott Tanak, aracı mutlaka geri almanın ne kadar önemli olduğunu vurgularken, “Hiç bir şekilde güzel bir kaza değildi. Takla attıktan sonra suyun içeri dolduğunu gördük.” “Kısa bir sürede kemerlerden kurtulduk ve su gelmeye devam ederken kapıları açıp dışarı çıkmayı başardık.” “Aracı gölden çıkarmak önemliydi. Bu bizim için iyi bir güven kaynağı oluşturdu.” derken ayrıca, Ott Tanak’ın aracı 15 saniye gibi kısacık bir zaman zarfı içerisinde bütünüyle suma gömüldü, zaten araç içi kameradan arabanı nasıl hızlı bir şekilde su aldığını görebiliyoruz. M-Sport takımı adına konuşan Malcolm Wilson da yaşanan feci kaza ile ilgili şu yorumlarda bulundu “En önemli şey, Ott Tanak ve Raigo Molder’in iyi olmasıdır.” “Olaydan sonra onlarla görüştüm ve yeniden etaplara çıkmanın iyi olduğunu düşündüğümü belirttim.” “Yarışmaya devam edip etmeyeceklerini sorduğumda ikisi de araçta olmak için çok hevesliydi.” “Aracı yeniden çalıştırabileceğimizi düşünüyorum. Motorda bulunan suyu çıkarmamız yeterli olacaktır. herhangi bir su değildi ve bu yüzden sorun çıkaracağını düşünmüyorum.” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Yarışmayı gölün kenarında izleyen seyirciler yaşamış oldukları şaşkınlığı daha üzerinden atamadan, sadece 15 saniye gibi kısa bir zaman içerisinde araç gölün içinde kaybolmaya başladı. İşin en iyi tarafı ise pilotların hızlı refleksleri sayesinde emniyet kemerinden kurtularak, kıyıya yüzmeyi başarmış olmaları.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dehşet Verici Trafik Kazaları

Cts, Kasım 22, 2014 9:43amURL:Embed:Dehşet Verici Trafik Kaza Görüntüleri… Birbirinden korkunç trafik kazalarını izledikten sonra, …