Anasayfa / Moto GP / Marquez Kardeşler’den Çifte Zafer, Çifte Sevinç

Marquez Kardeşler’den Çifte Zafer, Çifte Sevinç

Marquez Kardeşler’den Çifte Zafer, Çifte Sevinç

Marc Marquez iki teker dünyasının fenomeni olmaya aday…

Motor GP dünyasını tutkuyla takip edenler eminim ki, İspanyol asıllı Marquez kardeşlerin efsanevi çifte zaferini mutlaka bilirler. 2014 yılında gerçekleştirilen Moto-GP ve Moto 3’te çifte zafer kazanarak şampiyonluk elde eden isim Marc ve Alex Marquez kardeşler olmuştu. Marquez kardeşler, takım arkadaşları ve hayranları dahil olmak üzere kutlama zaferini İspanya’da büyük bir coşkuyla birlikte kutluyor.

2014 yılında Moto-GP  ve Moto 3 yarışmasında Marquez kardeşlerin rüzgarı esmişti. Moto GP yarış tarihinde üst üste 2 kez şampiyon olan ve 21 yaşında en genç sürücü ünvanını hala koruyan Marc Marquez ise totalde 13 kere zafere ulaşarak bir sezonda en fazla yarış kazanan sürücü ünvanını da eline geçirmiş oldu. Marc Marquez’in kardeşi olan Alex Marquez ise Moto 3’te şampiyon olarak çifte zafere imza attılar. Marc ve Alex Marquez kardeşler ülkeleri olan İspanya’da hayranları tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. İkili kardeşler takıma arkadaşlarıyla birlikte şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadı.

Marc Marquez sevincini şu sözlerle ifade ediyor ” İki ayrı şampiyonluk mutluluğunu yaşıyorum, böyle bir şeyi bir daha yaşamak çok zor ve bu anın değerini bilmeliyiz” diye konuştu. Kardeşi Alex Marquez ise, ilk defa şampiyonluğu elde ettiği için gurur duyduğunu ve bunun çok özel bir duygu olduğunu söyledi.

Marc Marquez, Doohan, Rossi, Agostini gibi büyük şampiyonlarla karşılaştırılmak nasıl bir duygu sorusuna ise şu şekilde yanıt veriyor “Bu inanılmaz çünkü onlar çok uzaktan gördüğüm, motosiklet efsanesi isimler. Özellikle Valentino Rossi benim çocukluk kahramanımdı. Onu en üst noktada konumlandırdım ve “o seviyeye hiçbir zaman ulaşamam” diye düşünürdüm. Şimdi ona karşı mücadele ediyorum ve çok şey öğreniyorum. Bu en başta kabul etmekte çok zorlandığım bir şeydi fakat şimdi buna alıştım. Bu efsanelerle karşılaştırılmak her zaman bir ayrıcalık.”

Moto GP dünyasına Marquez Kardeşler’in kazandıkları çifte galibiyet sayesinde tarihi bir zafere imza atarak, motosiklet dünyasında yerlerini epey sağlamlaştırmışa benziyorlar.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Moto GP’de Sezonun 2. yarışını Kazanan İsim Marquez

Sal, Nisan 14, 2015 12:25pmURL:Embed:Moto GP’de Sezonunun 2. Yarışını Kazanan İsim Marquez MotoGP’de sezonun 2. …