Anasayfa / Araba Yarışları / Formula 1 / Lewis Hamilton Rekor Ücret ile Mercedes ile Sözleşmesini Uzattı

Lewis Hamilton Rekor Ücret ile Mercedes ile Sözleşmesini Uzattı

Uzun süredir dedikodulara sebep olan ve hatta Lewis Hamilton’ın Ferrari’ye geçeceği gibi söylentilerin dolaşıma girmesine neden olan Hamilton-Mercedes antlaşması sonunda imzalandı. 80 sayfalık bir antlaşmanın söz konusu olduğu ve Hamilton’ın bu konuda çok titiz davrandığı için görüşmelerin uzadığı o cepheden gelen haberler arasındaydı ama bütün bunlar aşıldı ve Lewis Hamilton 2018 yılına kadar Mercedes ile anlaşmış oldu. Böylece bütün dedikodular ve öngörülere bir son verilmiş oldu. Antlaşma resmi olarak Monaco Grand Prix’inde açıklanacak.

2013 yılından beri Mercedes ile yarışan Hamilton bu sürede başarılı bir grafik çizerek 43 yarışta 15 galibiyet, 26 podyum ve 684 puan kazandı. Geçen sene sürücüler şampiyonasında liderliğe ulaşmayı başaran Hamilton bu sene de şampiyonluğun en favori pilotu ve iyi bire baişlangıç ile 5 yarış sonunda en yakın rakibi takım arkadaşı Nico Rosberg’in önünde sürücüler şampiyonasında lider durumda. Bu başarıları sonucunda yeni antlaşma kapmayı başardı Hamilton.

Bu yeni antlaşmaya göre Hamilton senede maaş olarak sadece 31 milyon dolar alacak ve kazandığı yarış ve şampiyonluk durumuna göre yıllık 40 milyon dolara çıkabilecek kadar bir bonus da içeriyor antlaşma. Bu antlaşma ile Formula 1 ‘de en çok kazanan pilotlar Mclaren’den Fernando Alonso ve Ferrari’den Sebastian Vettel’in yanına Lewis Hamiton’da eklenmiş oldu. Bu antlaşma ile ayrıca Hamilton Formula tarihinin en çok kazanan pilotları arasında yerini alsa dahi şu an yarışan pilotlar arasından hala en çok kazanan pilot yılda 80 milyon dolarak yaklaşan geliri ile Ferrari’den Sebastian Vettel .

Hamilton anlaşma ile ilgili olumlu fikirlere sahip olduğunu şu sözlerinden rahatlıkla anlayabiliriz zaten: “Mercedes yani şu an kullandığım araç tüm kariyerim boyunca kullandığım en iyi araç. Her hafta sonu limitleri zorluyarak birincilik için savaşmak bu araç ile birlikte çok eğlenceli.”

Bu sözleri takımla birlikte olmaktan ne kadar öutlu olduğunun da ispatı Hamilton’ın ve tabi bunun yansımasını da pistte görmek mümkün. Üst üste 10 yarıştır podyumda Hamilton bunların 9’unu birincilik ile bitirmesi de cabası. Bu muhteşem performans ve isitikrar Mercedes’in yeniden antlaşmak konusunda Hamilton’ın elini güçlendiren bir faktör oldu ve pazarlıkların bu kadar uzaması da Hamilton’ın tüm titizliği ile anlaşmanın maddelerini gözden geçirmesi sonucunda oldu. En nihayetinde her iki tarafta anlaşmaya vardı ve 2018 sonuna kadar Hamilton Mercedes ile yarışacak.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Formula 1 2015 Kanada Grand Prix

Per, Haziran 25, 2015 4:17pmURL:Embed:Kanada Grand Prix 2015 Formula 1’in en güzel pistlerinden olan Kanada’da …