Anasayfa / Lastik / Lastikcim | Michelin Alpin 5 Kış Lastiği

Lastikcim | Michelin Alpin 5 Kış Lastiği

Michelin Alpin 5

Fransız lastik üreticisi Michelin, Alphin 5 Kış lastiğini “1 mevsim, 1 lastik” sloganı ile piyasaya sürdü. Kuru ve ıslak zeminlerde mükemmel performans sergileyen Alpin 5 kış lastiklerini, Ekim’den Nisan ayına kadar rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Kış Lastiği Şehir içi otomobilleri, compact araçlar için özellikle dizayn edilmiş olan Michelin Alpin 5 lastiği, ağır kış şartlarına sahip ıslak, kaygan ve karlı yollarda güvenliği ile sürücülerin yeni gözdesi olmaya aday bir lastik. Alman Otomobil Kulübü (ADAC) gibi bazı bağımsız kurumlar ve otomobil magazin dergileri, her yıl farklı kategorilerde lastik test performansları gerçekleştiriyor. Bu testler üzerinden Michelin Alpin 5 kış lastiği üzerindeki incelemeler ve deneme sürüşleri sonuçlarını ayrıntılı göz atacak olursak; Kuru zeminlerde frenleme 10 üzerinden 7.6, Islak zeminlerde 8/10, Islak zeminde yol tutuşu 9.5/10, Suda kızaklama 7,8/10. Karlı zeminlerde ise; Karlı zeminlerde frenleme 10/10, Kar üzerinde hızlanma 9,2/10. Tasarruf performansı; Kullanım ömrü 7,8/10, Yakıt Tasarrufu 5,3/10 olarak değerlendirilmiştir. Bu performans değerlendirmesi Esas alınan kaynakların lastik karşılaştırmalarını bağımsız bir şekilde gerçekleştirilmiş olup, istikrarlı test yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Kaynak ayrıntıları ; ADAC, AutoBild, Auto Zeiting vb dergi ve bağımsız kurullardan oluşmaktadır.

Michelin Alphin 5 kış lastiğinin kullanım ömrü, özel hamur bileşeni sayesinde az yakıt tüketimi sağladığı gözlenmiştir. Bu hamur bileşenin içeriği; Ayçiçek yağı ve silika bazlı eşsiz Helio Compound+ teknolojisinden oluşmaktadır. Özellikle lastiğin sırt desen bloğunun oldukça sert bir yapısından dolayı, Stabiligrip teknolojisi sayesinde daha iyi denge yakalayabiliyor. Michelin Alpin 5’in V biçimindeki diş tasarımı sayesinde etkili su ve erimiş kar tahliyesini en yüksek seviyede yapabiliyor. Açıkçası diş derinliği azalmış ve yıpranmış lastiklerin su tahliyesi yapamadığı bilindiği gibi, lastik desenlerinin su tahliyesinde oldukça büyük bir payı vardır.

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …