Anasayfa / Lastik / Lastik Şişirirken Ölüyordu

Lastik Şişirirken Ölüyordu

Lastik Şişirirken Ölüyordu

Gözlerinize inanamayacağınız bir olay gerçekleşiyor. Evet, adam gerçekten lastik şişirirken az kalsın ölüyordu.

Lastik şişirirken ayakları kesilen işçi hastanelik oluyor ne yazık ki. Görüntülerin hangi oto tamirhanede çekildiğini açıkçası bilmiyoruz. Oto tamirhanenin güvenlik kamerasından alınan bu görüntü internet üzerinden bir hayli ilgi görüyor. Şaşı bak şaşır cinsinden, gerçekten ibretlik bir görüntü. Bazılarınızın ağzı açık bir şekilde öyle kala kalabilirsiniz. İzleseniz bile gerçek mi diye anlık bir tereddüt yaşayabilirsiniz, ama gerçek…

Kamyon lastiği bomba gibi işçinin suratına patlamasıyla, lastiğin başındaki işçi havada takla attı. Oto tamirhanesinde bir işçi, kamyonun patlak lastiğini şişirirken bir ayağı lastiğin üzerindeydi ve çalışanlardan biri tam işçiye bir şey sormak üzereyken, lastik büyük bir gürültü ile patladı. Patlamanın şiddetiyle işçinin ayakları yerden kesilmesiyle havada takla atarak yere düşüyor. Akabinde yaralanan işçiyi arkadaşları hastaneye kaldırıyor. Görüntülerin nereden çekildiğine dair haber kaynağı olmadığı için, takla atan işçinin sağlık durumu hakkında açıkçası geçerli bir bilgimiz yok. Umuyoruz ki hastaneye kaldırılan işçi bir kaç kırıkla atlatmış olsun.

Evet genelde bize lastik değiştirmenin tehlikeli olabileceğini ve eğitimli insanlar tarafından uygun makine ekipman kullanılarak yapılmasını önerirler. Ve bu yönde en büyük uyarıları ise şişirilmiş lastiği sökmeye çalışmayınız. Ne yazık ki en profesyonel dediğimiz kişilerin bile başına bu tip kazalar gelebiliyor. Kazanın gerekçesi ihmal mi, teknik bir arızadan mı kaynaklı açıkçası bilemiyoruz. Ama en nihayetinde ihmalkarlık ve dikkatsizlik üzerinden çıkan kazalara görünmez kaza denmesine karşı olmak gerekir. Öncelik olarak bu tip yerlerde iş güvenliğinin sağlanıp, sağlanmadığına bakmamız gerekiyor.

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …