Anasayfa / Lastik / Lassa Snoways Era Kış Lastiği

Lassa Snoways Era Kış Lastiği

Lassa Snoways Era Kış Lastiği

Araç sahibi sürücüler için en zor hava şartlarında bile performanslarından ödün vermeyecek, hem sürüş konforu ve hem de yol güvenliğini gözetecek şekilde sürüş keyfi yaşamak isterler. Bunu kim istemez ki, öyle değil mi 🙂 Kalitesi TÜV SÜD onaylı Snoways Era kış lastikleri TÜV SÜD onaylı olup, konfor ve güvenlikten ödün vermeyenler için, özellikle zorlu hava şartlarında yüksek derecede performansla kullanılmak üzere geliştirilmiş.

Lassa Snoway Era’nın kılcal kanallı tasarımı sayesinde keskin kavrama kenarları oluşarak sırt bloğu köşeleri aracılığıyla karlı zeminde güvenli kavrama ve çekiş sağlamaktadır. Lastiğin boylamasına kanalları aracılığıyla merkezi blokların tasarımı sayesinde su tahliyesini kolaylaştırarak daha düşük seviyede suda kızaklama riski ile güvenli bir sürüş konforu sağlıyor. Lastiğin geliştirilmiş hamur bileşeni sayesinde kuru yollarda bile stabil yol tutuşu sağlamakta. Lastiğin daha yumuşak yanakları sayesinde sarsıntılar emilerek maksimum konforu sağlar, ve güvenli bir şekilde sürüş keyfi imkanı verir. Ve özel olarak geliştirilmiş blok ve kanal tasarımı sayesinde ıslak yollarda tutunma performansı ise kayda değer. -40 °C”ye kadar yumuşaklığını korumasını ve zemine tutunmasını sağlar. Bu arada Lassa Snoways Era’nın değerlerine baktığımızda ekolojik yani çevreci bir lastik olmadığını görüyoruz.

Yapılan uzman görüşleri, testler, incelemeler ve deneme sürüşleri neticesinde Lassa Snoways Era kış lastiğinin performans değerlerine detaylı bakacak olursak; Güvenlik açısından puanlamaya bakacak olursak; Kuru zeminde frenleme 7,6/10, Islak Zeminde Frenleme 5,7/10, Islak zeminde yol tutuşu ise  5,9/10, Suda kızaklama değerleri ise 6,7/10 olarak değerlendirilmiştir. Konfor açısından yüzdelere bakacak olursak; Yol Tutuşu 9/10, Yol Pürüzlerini kavrama 5/10, Yuvarlanma Gürültüsü 7,8/10ş. Karlı zeminlerde ise; Kar üzerinde frenleme 7,7/10, Kar üzerinde hızlanma 5,2/10. Lastiğin tasarrufu; Kullanım ömrü ise 7,3/10, Yakıt tasarrufu 3,1/10 olarak değerlendirmeye tabii tutulmuştur.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …