Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / Lassa Rally Team

Lassa Rally Team

Lassa Rally Team

Görüntüler Lassa Rally Team’in Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki reklam görüntülerinden oluşmakta. Lassa Rally Team, ilk olarak 2007 yılında kuruldu. Kurulduğu sene rekabet dolu geçen bir sezonun ardından, takımlar birinciliği ve grup N’de de kaçırdığı birincilik sonrası gelen ikincilikle, birlikte oldukça başarılı bir başlangıç yaparak adını yarış dünyasında duyurmayı başardı. Lassa Rally Team, Lastik Geliştirme Organizasyonu’yla beraber oluşturulmuş olan oldukça profesyonel genç ve yetenekli bir ekipten oluşturulmuş bir takım. Bu nedenle deneyimli pilotlarla kuruldu. Gelecek için büyük hedefleri var ve bu hedeflere doğru hızlı adımlarla ilerliyor. 2008’de Grup N şampiyonu, Takımlar şampiyonu, pilotlar şampiyonluğu, co-pilotlar şampiyonluğu ve İstanbul şampiyonluklarını kazandı.

Türkiye’nin eski ve köklü bir lastik üreticisi olan Lassa ayrıca, 2007 sezonunda Lassa Ralli Takımı ile şampiyonluğu hedeflerini tutturdu. Lassa Rally Team Direktörü olan Volkan Işık ise “motorsporlarının sadece bir tanıtım yöntemi olmadığını özellikle otomotiv üreticileri için know-how elde etme ve daha hızlı bir ar-ge süreci için en geçerli yol olduğunu” dile getiriyor. Proje ilk başta amatör bir heyecan ile başlarken yavaş yavaş uluslararası bir stratejiye dönüşmesi an meselesi idi. Ve ekip gelen bu şampiyonlukla haklı olmanın gururunu bir kez daha yaşıyor.

Motor sporları dünyasını takip edenler Volkan Işık’ın ne kadar başarılı bir spor geçmişine sahip olduğunu oldukça iyi bilirler. Bilmeyenler için Işık; Dünya Ralli Şampiyonası’nda bugüne kadar puan alan ilk ve tek Türk pilotu olarak adını motor sporları dünyasında duyurarak, ülkemize büyük bir gurur yaşattı. Ayrıca başarıları sadece bunlarlaq sınırla değil. Türkiye’de lastik geliştirme yani arge alanında yer alan ilk pilot olması ne kadar yetenekli bir sporcu olduğunun işaretidir aynı zamanda.

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …