Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Land Rover Discovery TD5 Off Road

Land Rover Discovery TD5 Off Road

Land Rover Discovery TD5 Off Road

4×4’lük yaşamlar…

Görüntüler Land Rover Discovery TD5 x3 ile Range Rover Classic v8 ”extreme offroad” araçlarının çamurlu parkurda performans denemesi. Sürücülerin çamura saplanan araçları çıkarmadaki çabaları ise görülmeye değer. Elbette ki keyif almak için hafta sonu arazide çıkıp yol almaya çalışıyorlar. Türkiye’de fazla çeşitli etap yok ve genel olarak off road severler ağırlıklı olarak çamur zeminde yapılıyor. Dolayısıyla çamurun bol olduğu yerler seçiliyor.

Off Road, Türkiye`de giderek yaygınlaşan bir spor dalı haline geldi. Ülkenin coğrafi koşullarının bunda oldukça etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Off Road araçları için yapılan bazı işlemler var, bazı araçların da yapılan şeylerin üstüne ister istemez çıkamıyorsunuz. 4X4 araçlarını kullanırken riskler daha fazlalaşarak kimi zaman kazalara sebep olabiliyor. O yüzden standart araçlarda yenilik yapmak ve araziye hazırlamak daha basit ve daha kolay. Ama çok fazla arabalar ile oynandığı zaman risklerde beraberinde gelerek kazalar fazlalaşıyor. Her aracın kendine göre arazi performansı olduğu için ona göre modifikasyon yapılıyor. Ona göre onarımlar yapılıp uygun lastik ve jant konuluyor. Genelde 4X4 arazi araçlarında jeeplerde kullanılır. Ön ve arka tekerleğin aynı anda dönmesi için road cage, genelde yarış araçlarında kullanılır. Çelik bükme borudan yapılır, takla atmalarda veya araçların devrildiğinde insanların zarar görmesini engel olan bir modifikasyondur ve özellikle yarış araçlarında kullanılır. Günlük yaşam içerisinde kullanılan araçlarda zaten böyle bir şeye ihtiyaç yok. Araçların battığı zaman veya çok dik rampalarda araçların çıkamayacağı durumlarda bağlayaraktan ya da yukarı alma, arabayı kaldığı yerden çıkarmak için aynı zamanda ideal bir araçtır. O yüzden mutlaka arazi araçlarının olmazsa olmazı vinçtir. Land Rover Discovery TD5 Off Road tarzı araçlar ile asla ve asla çamura saplanmaktan korkmayın.

Eğer İstanbul civarı yaşıyorsanız ve off road aracınız var ise haftasonu Şile, Belgrad ve yakın coğrafya olan Bolu gibi yerlerde yol almak için etkinlikler düzenleniyor. Bu gibi etkinliklerden haberdar olmak istiyorsanız, öncelikle off road ile ilgilenen özel kurulmuş kulüpler var oradan başlayabilirsiniz.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …