Anasayfa / Rolling / Lamborghini S2000 Rolling

Lamborghini S2000 Rolling

Lamborghini S2000’nin Rolling

İtalyan markası olan Lamborghini diğer marka araçlarının seri üretiminde montajı yaklaşık 25 saat alırken, Lamborghini’nin bir çok bölümü elle yapıldığından dolayı montajı 200 saati bulmaktadır. Sevenleri ve tutkunları için bu artı bir özellik olsa gerek. Rolling kapışmasında kullanılan otomobilleri kaba taslak özellikleriyle değerlendirecek olursak; Lamborghini Gallapardo LP560-4 ve araç 552 beygir gücü ve 3.2 saniyede 0-100 kilometre hıza ulaşmakta ve azami hızı saatte 325 km’ye kadar yükselebilme performansı göstermektedir. Otomobil eleştirmenleri tarafından tüm zamanların en başarılı Lamborghini modelinin ardılı olarak nitelendiriliyor. Lamborghini CEO’su bu anlamda şöyle demektedir, “Selefini her yönüyle geride bırakacaktır; dinamik özellikleri açıkça nefes kesici ve tasarımı yeni standartlar ortaya koyuyor. Gallardo Lp560-4’ün piyasaya çıkartılmasıyla Lamborghini’nin büyüme stratejisini mütemadiyen sürdüreceğiz.”

Honda S2000’nin motoru 8300 d/d´de 240 HP güç üretirken, 100 km/s hıza 6.2 sn´de ulaşılabiliyor. Bütün Özelliklerini Dikkate Alırsak Sizin İçin Hangisi Önce Gelir? diye bir soru kesinlikle sormak istemiyorum. Sanırım 2 farklı lansmanda olan bu araçları karşılaştırmak durumu biraz karikatürize edebileceğimiz anlamına da gelebilir. 🙂 Sakınıyoruz bu durumdan…

Videodaki görüntüler Bursa’da 2 yüksek performanslı aracın kapışması sonucumu ortaya çıkmış emin değiliz. Lamborghi’nin sürücüsü Honda s2000’nin farkında mı, değil mi, yoksa Honda sürücüsü kendi kendisiyle mi kapışıyor yorum siz izleyenlere ait. Sürücü gençler eğlensin demiş de olabilir bir yandan. 🙂 Her an kazaya sebep verebilecek olan bu görüntüler, diğer araç sürücülerine açık bir otoyolda gerçekleştirmiş olmaları eksik ve sorumsuzca bir davranış… Neyse ki hiç bir şekilde kaza olmadan atlatıldığını biliyoruz. Siz siz olun rolling yapma isteğinizi bu tip işler için ayrılmış özel yarış pistlerinde deneyin.

Lamborghini ve Honda S2000 Rolling gerçekten bir kapışma mı değil mi 🙂 Yoksa gençler heves etmiş kendi kendilerine mi takılıyor…:)

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …