Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Lamborghini Aventador SV Ortalığı Yıktı Geçti

Lamborghini Aventador SV Ortalığı Yıktı Geçti

Lamborghini Aventador SV Ortalığı Yıktı Geçti

Mercedes SLS siyah serisinden 26 saniye daha hızlı. Ferrari Enzo ve standart Aventador’dan ise 25 saniye daha hızlı. Nismo GT-R’dan 8 saniye daha hızlı ve Porsche 918 Spyder’dan ise sadece iki saniye daha hızlı.

Evet bahsettiğimiz Lamborghini Aventador ” Super Veloce” SV Nurburgring pistinde 6 dakika 59 saniye ile kaydettiği tur derecesi. O artık gerçek bir yedi dakika altı arabası.

Hala şaşkın mısınız? Bu derece onu hibrid Porsche 918 ve bir grup hızlı SR8 araçlar arasında Nurburgring pistinde iyininde iyisi olması için yeterliydi. Mclaren P1’in bu pistte 6 dakikalı bir derece elde ettiği söylense de bu konudaki kanıt henüz ortaya çıkmadığı için bunu daha beklememiz gerekiyor.

Elbette bu pist için yapılan uyarılar bu zamanların oluşması sırasında uygulanmaktadır ve bu yüzden herşeyin bir parça daha olumsuzlaştığı kaçınılmazdır. Gene de emin olduğumuz tek şey var ki bu yeni Lamborghini SV gerçekten tam bir sürat canavarı.

Sürücünün ismi Marco Mapelli olduğu düşünülmesine yani sürücü net bilinmemesine rağmen araba ile ilgili herhangi bir şüphe bulunmamaktadır. Bu araba için Aventador’un standart motoruna bolca hız eklenmiş ve bunun yanında Lamborghini 6,5 litrelik V12 motoruna yeni subap zamanlaması ve birtakım eklemeler yapmış. Bu sayede standart LP700-4’e 50 beygir gücü daha ek getirilmiştir.

Bunun yanında standart modele göre 50 kg ağırlık azaltılmıştır. Kapı ve pencere eşiği için daha hafif bir malzeme kullanılmış ve aynı zamanda arka soğutucular ve tabi ki arka kanat sabitlenerek bu hafifleme sağlanmıştır.

Bunun yanında uyumlu amortisörler ve karbon oturakları da mevcut Lamborghini yaptığı yeni döşeme ile ses geçirmeyen bir araba ortaya çıkmış. Tabi ki bu pistteki performansta Lamborghini’ye en büyük yardımcı özel olarak üretilmiş ve mükemmel bir yol tutuşuna sahip Pirelli P Zero Corsa lastikleridir. Tabi ki bu lastiklerin Lamborghinin üretim ve satışında standart olarak sunulup sunulmayacağını henüz bilmiyoruz.

Resmi olarak Lamborghini 0’dan 62 mile 2,8 saniyede, 0’dan 125 mile8,6 saniyede çıkabilmekle birlikte ulaşabileceği en yüksek hız ise saatte 217 mildir.

Resmi olmasa da şu anda bu pistin en hızlı arabası Lamborghini ve Mclaren P1’in söylenen hıza ulaşıp ulaşmadığı netleşmeden de bu böyle kalacak. Tabi ki bu durumda Mclaren’den bir hamle görmemiz gerekiyor. Sahne senin Mclaren ispatla en hızlı olduğunu.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs McLaren ile Kapışıyor

Per, Temmuz 2, 2015 3:07pmURL:Embed:Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs McLaren ile …