Anasayfa / Rolling / Kuralsız Rollingciler

Kuralsız Rollingciler

Kuralsız Rollingciler
İstanbul Rolling ekibinin Kuralsız Rollingcileri ile tanışmaya hazır mısınız?

Rollingi kaba taslak bir çerçevede anlatacak olursak belirnen düz bir yolda, belli bir hızdan itibaren belli bir hıza veya mesafeye kadar iki aracı kafa kafaya gelerek rekabet dolu yarışmasına rolling diyebiliriz. Sıklıkla farklı model araçların motor, şanzıman, ağırlık farklılıklarını ortaya koyması açısından oldukça önemli veriler sunabilir bize. Yarışa başlamadan önce kişiler, hangi hızda ve hangi viteste başlangıç alacağı, yarışın nerede finişi olacağı gibi konuları karşılıklı konuşarak belirler. Nihai olarak, araçlar birbirlerinin önüne geçmeden sadece kim daha çok hızlanıyor ve kimin maksimum hızı daha fazla yüksek gibi soruların cevabını görebilmek adına yarışır, kimi zaman 🙂

Görüntülerdeki arkadaşlar “fast & furios” filmindeki atmosfere kendilerini fazlasıyla kaptırmış görünüyorlar. 🙂 Görüntülerin ilerleyen dakikalarında heyecan dolu anlara şahitlik edebiliyoruz. Yüz kilometreya varan bir hızla araç az daha viyadüklere çarpıyordu. Sürücünün yanındaki arkadaşın tepkisinden bu heyecanı fazlasıyla algılayabiliyoruz. İşin içinde fazlasıyla hırs olduğunu söyleyebiliriz. Şehir içinde bu tarz yarışların yasal olmadığını baştan söylemek gerekiyor. Ama bu kuralsız hırsların ve anlık gelişebilecek hataların başkalarının hayatını kast edebildiği gerçeği ortada dururken, yolda hiçbir kimsenin ve aracın olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Rolling esnasında en ufak bir tehlike sezdiğiniz andan itibaren adrenalinizi bir kenara bırakıp hızınızı düşürmeniz en sağlıklı ve mantıklı bir hareket olacaktır. En önemlisi şehir içi trafik kurallarını ve yasalarını çiğniyorsunuz. Sonradan pişmanlık duymamak adına, bu iş için özel yapılmış pistlerde kuralsızca davranışlarda bulunmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Asla unutmamız gereken yaptığınız spor bilinçli ve kurallar dahilinde olduğu müddetçe o kadar tehlikesiz olacaktır. Tehlikeyi en aza indirmek sizin ve trafikteki diğer sürücüler için hayati önem taşıdığını unutmamak gerek.