Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Kunduz Ormanlarında Off Road Mücadelesi

Kunduz Ormanlarında Off Road Mücadelesi

Kunduz Ormanlarında Off Road Mücadelesi

Müthiş bir tabiat güzelliği ortamında geçen off road mücadelesi göz kamaştırdı.

Samsun ilinin Vezirköprü ilçesinde bulunan Kunduz ormanlarında, 02-03 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Offf road mücadelesi, yoğun izleyici katılımı altında geçerken renkli sahnelere tanık oldu. 2015 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın ikinci yarışı, Vezirköprü Offroad Kulübü (VEZİROFF) organizasyonu tarafından gerçekleştirilirken yarışmaya toplamda 20 araç ve 40 sporcu katıldı. Yarışma doğa güzelliğiyle adından sıkça söz ettiren ve aynı zamanda saklı cennet olarak geçen ve bahar mevsiminin gelmesiyle beraber aynı zamanda yayla turizmine de ev sahipliği yapmış olan Kunduz Ormanları’nda gerçekleştirildi. Kunduz Ormanlarının en yüksek yeri yaklaşık 1800 metredir.

2015 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın ikinci yarışı olan mücadelede Jeep Wrangler marka aracı ile yarışmaya Denizli’den katılan Kenan Özsoy – Ozan Yağcı ikilisinin galibiyeti ile sonlandı. Samsun’da gerçekleştirilen Off Road mücadelesi Aygaz OtoGaz ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkıları ile Vezirköprü Offroad Kulübü tarafından 02-03 Mayıs tarihlerinde Samsun Vezirköprü Kunduz ormanlarında düzenlenen yarış, seyircilerinin yoğun katılımı sebebiyle büyük ilgi gördü. Yarışma toplamda 2 gün boyunca 7 etapta 20 araç ve 40 sporcunun kıran kıran ağır doğa koşulları arasında geçti. Yarışmanın birinci günü 3 kez 8.3 kilometre uzunluğundaki orman etabı gerçekleştirilirken, yarışmanın ikinci günü ise 4 kez 8.4 kilometre uzunluğundaki engel etabı geçilerek tamamlandı.

Zorlu etap mücadeleleri sonucun yarışmanın genel klasmanda ikinci basamağı Nissan Terrano aracı ile yarışmaya katılan Ahmet Ünlü-Ayhan Yıldırım ikilisi alırken, yarışmanın üçüncülüğü kazanan ekip de Suzuki Vitara aracı ile İrfan Özdemir-Yusuf Öztürk ikilisi aldılar. Yarışmanın Sınıf 1 kategorisinde ise Trakya Offroad Kulübü adına katılan Edip Yaşar Kurtoğlu-Murat Timuçin Doğan ikilisi alırken, Sınıf 2’de ise Zonguldak’tan katılan İrfan Özdemir-Yusuf Öztürk isimleri alırken, Sınıf 3’te ise 54 Otomobil Sporları Kulübü adına katılan Ahmet Ünlü-Ayhan Yıldırım ikilisi ve Sınıf 4’te de Kenan Özsoy-Ozan Yağcı off road mücadelesinin birincilikleri paylaşan isimler oldular.

Türkiye Offroad Şampiyonası’nda 3.ayak yarışları ise Sinop Offroad Kulübü (SİNOFF) organizasyonuyla 30-31 Mayıs tarihleri arasında Sinop’ta start alacaktır.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2015 Türkiye Trial Off Road Şampiyonası

Per, Mart 19, 2015 11:40amURL:Embed:2015 Türkiye Trial Off Road Şampiyonası Özet Görüntüler   Trial Off Road …