Anasayfa / Araba Resimleri / Klasik Araç Tutkunları

Klasik Araç Tutkunları

Klasik Araç Tutkunları

Klasik araba tutkunları işin içinde olduğu için ne kadar kolay gelse de uzun ve yorucu bir süreç. Belgeseldeki klasik araba tutkunu olan kişinin arabasını aldığında ne gibi zorlu süreçlerden geçtiğini bahsediyor. Aslında tüm klasik araç tutkunlarının yaşadığı ortak bir sorun olarak görebiliriz. Misal belgeselde öğrendiğimiz ilginç bir ayrıntı; 1967 model Chevrolet araçların, Türkiye’de oldukça fazlasıyla var olduğunu, spor coupelerin ise bulunmasının bir hayli nadir olduğunu öğreniyoruz. Kaportasından tutun da, krom aksamlarının yurt dışından getirme yolculuğu, bu tutkunun nasıl zorlu şartlarda altında yapıldığını anlatılıyor. Klasik araç tutkunları, restorasyon sürecinde geçirdiği aşamaları anlatırken, arabanın orijinal çizgi kalıplarına bağlı kalarak bire bir aynısının olması gerektiğini öğreniyoruz.

Bu arada klasik araç tutkunu ve klasik arabanız var ise, İKOD’un ( İstanbul Klasik Otomobil Derneği) dönem dönem düzenlediği sosyal ve kültürel etkinlikleri takip edebilirsiniz. Derneğin yaz boyu yapmış olduğu etkinliklere, aileniz ve çocuklarınız ile büyük bir aile ortamında hissedeceğiniz bu keyfi beraberinde paylaşarak yaşayabilirsiniz.Kimilerinin klasik araç tutkusu ailelerinden gelmekte. Kimilerinin ise, Amerikan filmlerinde gördüğümüz, kimseciklerin olmadığı ıssız uzun bir yolda, üstü acık Mustang ve Chevrolette kendimizi hayal etmemizle başlar.

Görüntülerin ikinci bölümü ise offroad tutkunlarına ve yarışlarına ayrılmış durumda. Offroad daha çok adrenalini hissederken, içinizde o engellenemez enerjiyi atmanın keyfiyetini de ayrıca verir. Bazende 10 dakika yol gidip, 60 dakika boyunca batan aracı kurtarmaya uğraşmanın adıdır offroad. Mücadele ve arazi tutkusu bir arada ve sizde mevcut ise, takla atmayı, çamurlar içerisinde güreşmeyi pek önemsemezsiniz zaten.

Offroad’un tek dezavantajı, eve baştan aşağı çamur içinde dönüldüğünde açılan kapılar, eşiniz veya anneniz tarafından suratınıza kapanması olabilir…! Siz siz olun eve çamurlar içerisinde dönmeyin…

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …