Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Kırcaali 4×4 Off-Road Fest

Kırcaali 4×4 Off-Road Fest

Kırcaali 4×4 Off-Road Fest

Bulgaristan’nın “Kırcaali ilçesinde gerçekleştirilen  4×4 Off-Road Fest Yarışmasın’dan nefes kesici adrenalin dolu görüntüler.

Bulgar Otomobilciler Federasyonu’nun sponsorluğunda gerçekleştirilen ve Bulgaristan’da her sene uluslararası düzeyde düzenlenen Kırcaali 4×4 Off-Road Fest Yarışmasına, Türkiye haricinde Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan, İtalya, Portekiz gibi ülkelerden yaklaşık 200’ye yakın yarışmacı katılıyor. Kırcali 4×4 Off -Road festivaline ülkemizden toplamda yaklaşık olarak 10 ekip katılarak yarışmadaki yerlerini aldı. Kırcaali off road festivali Arda nehrinin kıyısında bulunan pistte düzenlenen yarışmaya seyircilerin katılımı oldukça fazla, yarışmayı yaklaşık olarak  5000 kişi izlemiş. Totalde 3 gün süren festivalin birincilik galibiyetini Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen ekipler paylaşarak kimselere kaptırmadı. Ayrıca Kırcali 4×4 Off -Road kapsamı altında düzenlenen farklı kategorilerdeki yarışmalarda ülkemizin galibiyetleri mevcut. Festivale katılan yarışmacı ekipler, Trophy, Rally Raid, X-cros ve Buggy gibi farklı kategorilerde yarıştılar.

Kırcali 4×4 Off road finiş sonrası off-road turnuvasına dereceye girenler ödüllendirilerek, otuzdan fazla ödül dağıtıldı fazla ödül dağıtıldı. 4X4 off road festivaline ülke olarak Yunanistan en iyi dereceyi alarak birinci, Türkiye ise ikinci ve Bulgaristan üçüncü olarak dereceye girdiler.

Kırcaali 4×4 Off-Road Festivaline katılan yarışmacı Cengiz İnceli ve İstanbul’dan Ahmet Tınkır katıldığı ekip ise Rally Raid kategorisinde derece alarak ikinciliği kazandılar. Yarışma sonrasında pilot Cengiz İnceli heyecanını şu kelimelerle ifade ediyor  “Çok mutluyum. Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali’ye ikinci kez geliyorum. İnşallah, seneye yine buradayız” diyerek sözlerini tamamlıyor. Ayrıca ülkemiz adına takımı Super Trophy sınıfında seyirci özel etabının ikinci en iyi zaman ödülünü alarak yeni galibiyet elde ettiler.

Off road yarışma dünyasından tanıdığımız, Türkiye’nin Off-Road Şampiyonu Mehmet Becce ise “Yarışmada genelde beşinci olduk ama bugün özel bölümde ikinci olduk. Üç kulüpten arkadaşlarla geldik. Bulgaristan’da her sene birkaç yarışa daha katılıyoruz. Kırcaali’de ikinci yıl off-road yarışmasına katıldık. Bu yıl dokuz araba ile yarıştık. Ama seyircilerle beraber bir 50-60 kişilik grubuz. İstanbul OFF-Road Kulübü, Şile Dost OFF-Road Kulübü ve Trakya OFF-Road Kulübü’nden arkadaşlarımız var”.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dev Kamyonlar ile Off Road Mücadelesi

Pts, Mart 23, 2015 11:50amURL:Embed:Dev Kamyonlar ile Off Road Mücadelesi Canavar kamyonların çamur deryası içinde …