Anasayfa / Moto GP / Kenan Sofuoğlu Düştü ve Cluzel Kazandı

Kenan Sofuoğlu Düştü ve Cluzel Kazandı

Kenan Sofuoğlu Düştü ve Cluzel Kazandı

Dünya Süpersport Şampiyonası’nın İtalya’da yapılan sezonun 8. etabını, MV Agusta Reparto Corse’nin Fransız motosikletçisi Jules Cluzel kazandı. Şampiyonadaki 100. yarışına çıkan 3 kez Dünya Şampiyonu olan gururumuz Kenan Sofuoğlu ise son dönemeçte verdiği üçüncülük mücadelesi sırasında kötü bir şekilde motosikletinden düşerek pozisyonunu kaybederek yarışmanın birincisi gelen Cluzel’e yerini bıraktı.

Bu seneniz 8. Yarışı olan Dünya Süpersport Şampiyonas İtalya’nın Rimini kentindeki  4 bin 226 metrelik Misano Pisti’ndetoplam  19 tur üzerinden start aldı.

Yarışmaya ikinci sıradan başlayan Kawasaki Pucetti adına yarışan sürücümüz Sofuoğlu, ilk kaltığı andan itibaren birinci virajda MV Agusta Reparto Corse takımı adına yarışan Fransız Jules Cluzel’i geçerek liderliği almayı başardı. Ne yazık ki yarış boyunca yerini korumayı başaramayan Kenan Sofuoğlu, birinci turun bitiminde 5. sıraya kadar geriledi.

Yarışın kalan turlarında liderliğini koruyan Cluzel, 31.19.621’lik gibi bir zaman derecesiyle finiş çizgisini birinci sırada geçen isim oldu ve ayrıca  üst üste 2. olmak üzere sezonun 3. zaferine  ulaşarak puanının yükseltmeyi başardı. Jules Cluzel’in 1,525 saniye gerisinde takip eden  CORE Motorsport Tayland takımı adına yarışan Jacobsen yarışmayı ikinci olarak tamamladı. MV Agusta Reparto Corse’nin İtalyan pilotu Lorenzo Zanetti ise  Cluzel’in 8,513 saniye arkasından podyumun üçüncü basamağına yerleşen isim oldu.

Sofuoğlu toplamda şampiyonadaki 100. yarışına çıkan milli pilot son dönemeçte verdiği üçüncülük mücadelesi anında talihsiz bir şekilde motosikletinden düşerek ne yazık ki konumunu kaybetti.  Piste dönmesine rağmen finiş çizgisini 11. sırada tamamlayabildi.

Kenan Sofuoğlu toplamda puanını 155’e çıkarırken, sürücüler klasmanındaki birinciliğini halen korumakta. Sofuoğlu’nu takip eden isim ise 135 puanla Luis Cluzel.

Meraklılarına Not ; Dünya Supersport Şampiyonası’nın 9. yarışı, 19 Temmuz tarihinde ABD’de başlangıç alacaktır.

Sürücüler ve Markalar Klasmanı
Sürücüler ve markalar klasmanında ilk 5 sıra ise şöyle:

Sürücüler Klasmanı:
1. Kenan Sofuoğlu (Türkiye) – 155 puan
2. Jules Cluzel (Fransa) – 135
3. Patrick Jacobsen (ABD) – 115
4. Lorenzo Zanetti (İtalya) – 97
5. Gino Rea (Büyük Britanya) – 80

Markalar Klasmanı:
1. Kawasaki – 159
2. MV Agusta – 153
3. Honda – 127
4. Yamaha – 57
5. Triumph 10

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dünya Supersport Şampiyonası’nda Zafer Cluzel’in

Pts, Haziran 8, 2015 10:52amURL:Embed:Dünya Supersport Şampiyonasın’da Zafer Cluzel’in İki teker dünyasının en önemli heyecan …