Anasayfa / Moto GP / Kenan Sofuoğlu Dörtledi !

Kenan Sofuoğlu Dörtledi !

Kenan Sofuoğlu Dörtledi !

Türkiye’yi iki teker dünyasında en iyi şekilde temsil eden ve Kawasaki Pucetti takımı adına yarışan pilotumuz Kenan Sofuoğlu Büyük Britanya’da üst üste kazanarak 4. kez yine yeniden podyumun birinci basamağını yine kimselere kaptırmadı.

İki teker dünyasının en çok izlenen ve itibarlı yarışlarından biri olan Motosiklette Dünya Supersport Şampiyonası’nın 6. etabı geçtiğimiz pazar Büyük Britanya’da düzenlendi. Ve bu yarışın 6. etabını kazanan Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu, üst üste 4. galibiyetini alarak bir kez daha ülkemizi gururlandıran isim oldu.

Dünya Supersport Şampiyona sezonun 6. yarışı Büyük Britanya’nın 4 bin 23 metrelik Donington Park Pisti’nde 20 tur üzerinden gerçekleşti. Bu yarışa geçen yarışta olduğu gibi “pole” pozisyonundan başlayan pilotumuz Kenan Sofuoğlu, kalkışta ne yazık ki pole pozisyonunun avantajıyla gelen birinci sırayı koruyamadı. Yarışa üçüncü sıradan giriş yapan MV Agusta Reparto Corse’nin Fransız pilotu Jules Cluzel, Sofuoğlu’ndan devraldığı liderliği 4. tura kadar koruyabildi. Sofuoğlu yarışın dördüncü turunda yapmış olduğu atak ile rakibi geçmeyi başardı, ve kalan turlarda ise stratejik bir hareket ile rakiplerini arkasında tutmayı başararak finiş çizgisini ilk sırada tamamlayan isim oldu.

Kenan Sofuoğlu böylelikle, İspanya, Hollanda ve İtalya yarışlarının ardından Büyük Britanya’da da birinciliği elde etmeye başaran isim oldu.

Kawasaki pilotu Sofuoğlu’nun 0,891 saniye gerisinde Cluzel ikinci olarak takip ederken, 7,968 saniye arkasında Pacedayz European TrackDays’ten Büyük Britanyalı Kyle Ryde ise yarışmanın üçüncülük alan ismi oldu.

Şampiyona boyunca puanını toplamda 130’a yükselten yarışmanın lideri Kenan Sofuoğlu’nu takip eden isim ise en yakın rakibi olan Cluzel ile arasındaki puan farkını böylelikle 45’e çıkarmış oldu.

Dünya Supersport Şampiyonası’nın takip edenler için şampiyonanın 7. yarışı, 7 Haziran tarihinde Portekiz’de start alacaktır.

Sürücüler Klasmanı ve Markalar Sıralaması
Sezonun 6. yarışının ardından sürücüler ve markalar klasmanında ilk 5 sıra şöyle:

Sürücüler Klasmanı:
1. Kenan Sofuoğlu (Türkiye) – 130 puan
2. Jules Cluzel (Fransa) – 85
3. Patrick Jacobsen (ABD) – 79
4. Lorenzo Zanetti (İtalya) – 70
5. Gino Rea (Büyük Britanya) – 54

Markalar Klasmanı:
1.
Kawasaki – 130
2. MV Agusta – 103
3. Honda – 91
4. Yamaha – 41
5. Triumph 10

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dünya Supersport Şampiyonası’nda Zafer Cluzel’in

Pts, Haziran 8, 2015 10:52amURL:Embed:Dünya Supersport Şampiyonasın’da Zafer Cluzel’in İki teker dünyasının en önemli heyecan …