Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Ken Block Safari Drift

Ken Block Safari Drift

Ken Block Safari Drift

Ken Block bildiğiniz gibi…

Ken Block’un bu toz bulutları içerisinde gerçekleştirdiği safari drifti uzun süre konuşulacak gibi. Görüntüler Amerikalı ünlü driftçi Block’un etkileyici performanslarından oluşuyor. Drift dünyasına takip edenler daha önceki Gymkhana Drift serisinin muazzam görüntüler içerisindeki şovlarını mutlaka hatırlayacaklardır. Ken Block’un ismine yaraşır bir şekilde yapılan safari drift, Monster Energy ve Toyo Tires sponsorluğunda özel olarak hazırlanan Nissan Skyline GTR aracıyla çekimler yapılmış. O ne müthiş bir arabadır inanılmaz. National Geography kanalında yayınlanan bir belgeselde, Skyline GTR için üzerinde en çok sensör bulunan off road aracı diye bahsetmişlerdi. Ve GTR’ın güç dengesini bilgisayar aracılığı ile ayarlamanın mümkün olduğunu, aracın üzerinde ise 6 ileri vitesli çift kavramalı vites kutusu olduğundan bahsedilmişti.

İzlemiş olduğumuz videodan asıl heyecan 3. dakikadan sonra başlıyor. İlginç ve komik bir ayrıntı ise görüntülerin 4. dakikasından itibaren co-pilot koltuğunda oturan kadına dikkat ettiniz mi ? Fotoğraf çekimi yapılan modelin üzerine kum ve çakıl taşların gelince kadın anında alkışlamaya başladı. Kadınlar arasından rekabet ne kadar korkutucu 🙂 birbirlerini çekemiyorlar gibi 🙂 Görüntülerde anladığımız kadarıyla GTR ile şaka olmaz 🙂  Görüntülerdeki performans her zamankinden daha çarpıcı boyutlara ulaşarak nefesimizi kesecek sahnelere tanık oluyoruz.

Sinema ve gelişen teknoloji sayesinde inanılmaz düzeye gelen görsel efektlerin en çok da şov amaçlı drift yapan sürücülerin aslında birebir kendi yeteneklerinin görsel efekt olduğunu anlıyoruz. Bu anlamda zorlu yollarda yapılan drift şovların hakkını vermek lazım. Hızlı ve performansı yüksek araçlar ile yapılabilecek tüm zorlu sahneler, sürücülerin olağanüstü yetenekleriyle sayesinde bu işin altından kalkabileceğini görüyoruz. Ken Block’un safari drifti aksiyon ve drifti bir arada severler için oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Ken Block Gymkhana 7 ile Yeniden Los Angeles Sokaklarında !…

Cum, Mart 13, 2015 4:50pmURL:Embed:Ken Block Gymkhana Seven ile Yeniden Los Angeles Sokaklarında !… Ken …