Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Ken Block Finalde Lastikleri Yakıyor

Ken Block Finalde Lastikleri Yakıyor

Ken Block Finalde Lastikleri Yakıyor

Evet, Ken Block Finalde Lastik Yakıyor, elbette ilk defa lastik yakmıyor 🙂

İzlemiş olduğunuz görüntüler, Ken Block’un Dirt 3 viral videosunun çekim arkası görüntülerinden oluşuyor. Bu arada Dirt 3 bilmeyenler için ufak bir bilgi; Codemasters firmasına ait %60’ı ralli’den oluşan Playstation oyunudur. Ken Block ise bu yarış oyununun tanıtım videosunda oynamak için direksiyon başına geçti. 2011 yılında filme alınan bu görüntüler oyunun atmosferini bire bir yansıtması için, İngiltere’nin Londra şehrinde bulunan Battersea Enerji İstasyon’unda çekilmiştir. 1933 yılında art deco mimarisi ile inşa edilen istasyonun şova kesinlikle farklı bir atmosfer kattığını söyleyebiliriz.

Ken Block, bir çok Hollywood yapımı filmlerde ünlü oyuncuların araba kovalama sahnesinde dublör sürücülük yapmıştır. Görüntüleri izlerken aksiyon filmlerindeki o atmosferi hissetmemeniz kaçınılmaz. Aynı zamanda oynadığı bir çok şovun yazarlığını da yapmıştır. Evet, Ken Block aynı zamanda bir çok şeyi bir arada yapabilen yetenekli bir ralli sürücüsüdür.

Drag tutkunları ve takipçilerinin bildiği ve yapmaktan kaçınmadığı ve lastik üreticilerinin açık ara en sevdiği olay elbetteki lastik yakmadır 🙂 Bilenler bilir, lastik yakma drag’ın Nirvanasıdır. 🙂 Görüntülerin tamamını izleyecek olursanız, Ken Block’un finalde lastik yaktığını da görürsünüz. Videonun 2:20 dakikasından sonra, lastiklerin 360 derece dönerek patinaj yapmasından dolayı ortaya çıkan dumandan başka hiç bir şey görmüyorsunuz, duyduğunuz tek şey yakılan lastiklerin sesi… Değişik bir atmosfer içinde farklı duygular hissetmenizi sağlıyor; evet onun adına çoğu zaman biz adrenalin diyoruz. 🙂 Drag tutkunları için, göze kulağa, burna hepsine hitap eden enfes bir zevktir. Ken Block’un finalde lastik yakma sahnesini izlerken, kendinizi, “Ohh missler gibi lastik kokusu geldi burnuma” 🙂 derken bulabilirsiniz.

Ufak bir bilgi; drag dünyasını fazlasıyla kurcalayanlar, lastik yakmanın aynı zamanda burnout olarak da adlandırıldığını bilirler.

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Ken Block Gymkhana 7 ile Yeniden Los Angeles Sokaklarında !…

Cum, Mart 13, 2015 4:50pmURL:Embed:Ken Block Gymkhana Seven ile Yeniden Los Angeles Sokaklarında !… Ken …