Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Ken Block 1965 Ford Mustang’le Drift Show

Ken Block 1965 Ford Mustang’le Drift Show

Ken Block 1965 Ford Mustang’le Drift Show

Need for Speed (Hız Tutkusu) filmini izleyenler, Tobey karakterinin dünyanın en hızlı Ford Mustang yapma tutkusunun nasıl bir psikolojik bir hal aldığını ve bunun için başından onca geçen zorluğu bilirler. 1965 Ford Mustang modeline olan tutku bir çok kişi için klişe olmuş olsa da, gerçekten tutkunları olduğunu çekinmeden söyleyebiliriz. Klasik araba tutkusu göz zevkimizi, yaşam biçimimizi her şeyiyle değiştirebilen bir duygu. Klasik araba severlerin değişmez gerçeği ve iddiaları ise klasik otomobilin gerçek anlamda 1925 ve 1950’li yılları arasında üretildiğidir. Ken Block’un 1965 model Ford Mustang ile yaptığı şov klasik otomobil tutkunlarının yüreğini ağzına getirecek cinsten. 🙂 “Dur yapma, arabanın kaportası, jantları, balataları gitti eyvah, yazık oldu gül gibi arabaya” gibi kaygılarını her an dışa vurabilecek cinsten aksiyon dolu sahneler içeriyor. Kaygılar bir tarafa aksiyon dolu bu sahneler, izleyenlerde baş döndürücü bir etki bırakıyor.

Ken Block’un Gymkhana serisi şovunun yedinci ayağı olan 1965 Ford Mustang ile yaptığı drift şov, Monster sponsorluğunda Los Angeles’ın bazı sokaklarının özel olarak kapatılmasıyla çekildi. Araba Monster Energy firmasının sürücüsü olan Vaughn Gittin Jr ve onun RTR tuning markası tarafından tasarlanmış. Şov için özel olarak hazırlanan 1965 model Ford Mustang arabasının özelliklerden bahsedecek olursak; bir defaya özel olarak yapılmış bu araba Subaru’nun sürekli övdüğü simetrik AWD sistemine sahip. Yani gücünü dört tekerleklere eşit olarak dağıtıyor. Gymkhana serisi şovu için hazırlanan 65 model Mustang, 845 beygir gücü ve 6.7 litrelik V8 motora sahip.

Görüntülerin en iyi bölümü hangisi diye soracak olursanız, kesinlikle hepsi diyebiliriz. Herşeyiyle o kadar muhteşem ve aksiyon dolu muazzam bir gösteri olmuş ki… Nefessiz kalabilirsiniz.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …